Reklama

Czas leci. Pamiętacie otwarcie KFC i McDonald’s? Który lokal wolicie? [sonda]

McDonald’s i KFC należą do największych sieci na świecie i każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Otwarcie obydwu lokali było przed laty nie lada wydarzeniem w powiecie świeckim.
Otwarcie McDonald's w Morsku w grudniu 2019 r. / Fot. Andrzej Bartniak
Reklama

Zbyt częste jedzenie fast foodów na pewno nie służy zdrowiu. Gdyby spisać, dlaczego nie warto odwiedzać barów szybkiej obsługi, powstałaby długa lista. Nie zmienia to jednak faktu, że mimo argumentów lekarzy, dietetyków i przeciwników burgerów, skrzydełek i frytek, KFC czy McDonald’s mają swoich wiernych klientów.

Jako pierwsze pojawiło się u nas KFC, które otwarto w grudniu 2017 r. Dwa lata później, w grudniu 2019 r., został otarty McDonald’s. Dla ścisłości, pierwszy lokal znajduje się w Świeciu, a drugi w Morsku, chociaż obydwa dzieli około 100 m.

Niestety, lata mijają, a nadal nie wiadomo, kiedy powstaną chodnik i ścieżka rowerowa łączące miasto i obydwie restauracje, czego dopominają się mieszkańcy. Tymczasem lokale cieszą się popularnością, m.in. wśród młodzieży, która zmuszona jest poruszać się przy ruchliwej drodze.

Rzecz w tym, że powiat i gmina Świecie niewiele mają do powiedzenia w tej sprawie. Głównym decydentem, od którego w zasadzie wszystko zależy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmowy prowadzone z udziałem wszystkich zainteresowanych stron na razie nie przyniosły konkretnych rezultatów.

Lubicie wpaść na małe co nieco do KFC lub McDonald’s? Który lokal wolicie? Oddajcie swój głos w sondzie.

Który lokal wolisz?

Czekamy też na Wasze opinie na Facebooku.

Reklama

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors