Reklama
Reklama
Reklama

Wystosowali apel do premiera w sprawie budowy drogi ekspresowej

Samorządy czterech województw, w tym kujawsko-pomorskiego, wystosowały apel do premiera o podjęcie działań zmierzających do budowy drogi ekspresowej S15.
Cztery regiony wspólnie na rzecz S15. Spotkanie marszałków w Toruniu / Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Reklama

Dziś w Toruniu pod apelem do premiera dotyczącym budowy trasy ekspresowej S15 podpisali się marszałkowie województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i opolskiego oraz wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Planowany korytarz transportowy połączyłby Olsztyn, Toruń i Opole oraz m.in. Inowrocław, Konin, Kalisz i Ostrów Wielkopolski tworząc nową krajową oś komunikacyjną w układzie północ-południe.

Jak przekonują samorządowcy, na inwestycji zyskałoby 80 gmin zamieszkiwanych przez 1,5 miliona osób.

Posłanka Iwona Karolewska i przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska przy deklaracji na rzecz budowy trasy S15

Sygnatariusze apelu postulują uwzględnienie rozwoju korytarza transportowego S15 w krajowych dokumentach strategicznych i planistycznych, w tym w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych, oraz o rozpoczęcie prac nad wytyczeniem przebiegu trasy i przygotowaniem inwestycji.

- Ten projekt otwiera możliwości rozwojowe dla mniejszych ośrodków. W planach rządowych obecnie nie ma tej drogi. Będziemy tak długo się spotykać, tak długo apelować, aż osiągniemy sukces – powiedział podczas krótkiego briefingu prasowego Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Spotkanie marszałków czterech województw, które odbyło się w reprezentacyjnych wnętrzach Pałacu Dąmbskich w Toruniu, jest kontynuacją styczniowej inicjatywy marszałka Całbeckiego.

Przedstawiciele samorządów lokalnych naszego regionu podpisali wtedy deklarację współpracy na rzecz wpisania drogi ekspresowej S15 do krajowych planów inwestycyjnych.

Gośćmi spotkania byli m.in. posłanka Iwona Karolewska, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i wicewojewoda Piotr Hemmerling.

Postulowany przebieg trasy ekspresowej S15

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors