Świecka biblioteka wznowiła pracę

Od dziś znowu można wypożyczać książki w MBP w Świeciu. Na razie nie będzie jednak wolnego dostępu do półek. Wprowadzono szereg zmian mających zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i czytelnikom.

biblioteka

Przede wszystkim uległy zmianie godziny pracy. Książki można wypożyczać w następujących godzinach: poniedziałek 10 - 14, wtorek 13 - 17, środa 13 - 17, czwartek 13 - 17, piątek 10 - 14.

A to nowe zasady, które będą obowiązywać aż do odwołania:

- W bibliotece możliwe jest jedynie wypożyczanie wcześniej zamówionych książek. Nie ma wolnego dostępu do półek

- Zwroty i wypożyczenia książek odbywają się w oddzielnych oznaczonych miejscach

- Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (ok. 2 metrów) w kolejce do biblioteki.

- Wypożyczać można ze zbiorów wypożyczalni: dla dorosłych i dla dzieci (10 książek na okres 4 tygodni) oraz czytelni (5 książek na okres 2 tygodni)

- Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz katalogi kartkowe są niedostępne dla czytelników.

- Książki rezerwuje się w przeddzień wypożyczenia na dwa sposoby: telefonicznie (wypożyczalnia dla dorosłych i czytelnia nr tel. 52 333 48 13, wypożyczalnia dla dzieci nr tel. 52 333 48 14) w określonych godzinach, tj. poniedziałki i piątki w godz. 8 - 10, we wtorki, środy i czwartki w godz. 10 - 12 lub poprzez katalog elektroniczny na stronie biblioteki www.bibliotekaswiecie.pl

- Zamówione książki czekają na odbiór przez dwa dni robocze

- Książki oddawane przez czytelników trafiają na 14 dni kwarantanny do innego pomieszczenia. Kolejni czytelnicy nie mają możliwości ich dotykania i wypożyczania przed upływem tego okresu

- Systemowe naliczanie opłat regulaminowych za przetrzymanie dokumentów jest wstrzymane do 30 czerwca 2020 r.

redakcja@extraswiecie.pl

 

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors