Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Czarne punkty śmierci. Za każdym z nich kryje się ludzka tragedia

Od początku wakacji w Kujawsko-Pomorskiem doszło do 19 śmiertelnych wypadków drogowych. Cztery z nich miały miejsce w powiecie świeckim. Obrazuje to policyjna mapa.

Udostępnij
wypadek-smierteylny

REKLAMA

Po raz trzeci Komenda Główna Policji publikuje w okresie wakacji mapę pod nazwą „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2021”. Na bieżąco podawane są na niej dane dotyczące wypadków w Polsce.

- Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje Komenda Główna Policji.

Policja podkreśla, że za każdym punktem na mapie kryje się ludzka tragedia.

REKLAMA

- Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – zwraca uwagę KGP.

Od początku wakacji w całym kraju doszło do 377 wypadków, których uczestnicy zginęli na miejscu lub zmarli w ciągu 30 dni. W województwie kujawsko-pomorskim widnieje na mapie 19 takich punktów śmierci. W powiecie świeckim – 4.

Do pierwszej tragedii podczas tegorocznych wakacji w naszym powiecie doszło 6 lipca w miejscowości Blizawy (gmina Warlubie) na drodze wojewódzkiej nr 214.
REKLAMA


Kierujący fordem c-max 33-letni mężczyzna zjechał na łuku drogi ze swojego pasa i uderzył w drzewo. Prędkość pojazdu była tak duża, że pień niemal przepołowił pojazd. Silnik znaleziono kilkanaście metrów dalej. Prowadzący auto mieszkaniec Starogardu Gdańskiego zginął na miejscu.

W czołowym zderzeniu auta osobowego i ciężarówki w Wiągu zginął 40-letni mężczyzna / Fot. nadesłane

Kolejny dramat wydarzył się 12 lipca na krajowej "piątce" w Wiągu (gmina Świecie). Kierowca forda focusa nagle zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu przed nadjeżdżającym tirem. Doszło do czołowego zderzenia. Jak informuje policja, 40-letni obywatel Ukrainy, nie jechał z nadmierną prędkością i nie wykonywał żadnego niebezpiecznego manewru.

- Jego auto powoli zaczęło zjeżdżać na drugi pas. Być może kierowca zasnął, zasłabł lub czegoś szukał w trakcie jazdy, a w tym czasie samochód zderzył się z ciężarówką marki MAN – mówi asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Pracujący w Świeciu Ukrainiec miał żonę i dwóch synów.
REKLAMA

W wyniku wypadku w Belnie zmarł mieszkaniec Nowych Krąplewic / Fot. KP PSP

8 sierpnia, Belno, gmina Jeżewo, trasa Świecie-Laskowice. 28-letni mieszkaniec Nowych Krąplewic jadący z 20-letnią pasażerką seatem cuprą zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w drzewo, wjechał ponownie na jezdnię, po czym uderzył w kolejne drzewo.

- Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i za łukiem drogi stracił panowanie nad pojazdem – wyjaśnia sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Obydwie osoby podróżujące cuprą trafiły do szpitala, gdzie kierowca zmarł.
REKLAMA

Na drodze między Nowem a Bochlinem zginął motocyklista / Fot. Jan Plit

Do czwartego śmiertelnego wypadku podczas tych wakacji doszło 10 sierpnia na drodze krajowej nr 91 między Nowem a Bochlinem. Motocyklista wyprzedzał traktor, który zatrzymał się, aby skręcić w boczną, polną drogę. Ciągnik miał doczepioną z przodu łyżkę ładowacza, o którą zawadziła yamaha.

- Motocykl przewrócił się, a kierujący nim 27-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego zginął na miejscu – relacjonuje Damian Ejankowski.
REKLAMA

Z informacji policji wynika, że w trzech na cztery wypadki śmiertelne, do których doszło w lipcu i sierpniu w naszym powiecie zawiniła nadmierna prędkość.

Z mapą „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2021” można zapoznać się tutaj.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze zjazd na autostrade

Jeszcze zjazd na autostrade od strony Osią, z ilości tamtejszych wypadków nikt nie wyciągnął wniosków

Co najmniej 377 ofiar

Co najmniej 377 ofiar śmiertelnych w ciągu dwóch miesięcy… To jakaś epidemia, panie ministrze!

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Co jest grane?

Opisy filmów aktualnie granych w kinie Wrzos w Świeciu dostępne są w zakładce Teraz gramy, pozostałych w Zapowiedziach 30.04-środa15:00 Hitpig. Świniak zawodowiec/dubbing,90`,Wielka Brytania/Kanada/USA,animacja/komedia17:00 20 lat z...

Wiadomości

Po kilku latach przerwy mają zostać przywrócone pasażerskie połączenia kolejowe na linii Laskowice-Wierzchucin. Ta informacja z pewnością ucieszy szczególnie mieszkańców gmin Drzycim, Lniano i...

Wiadomości

Podczas niedzielnej mszy w kościele w Lnianie doszło do dramatycznych wydarzeń.

Wiadomości

Dziś na dobre z I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu pożegnali się czwartoklasiści. Aż 44 absolwentów odebrało świadectwa z wyróżnieniem.

Wiadomości

Policjanci wydziału kryminalnego z komendy w Świeciu zatrzymali agresywne trio, które pobiło mężczyznę w Osiu. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni nadali tytuł Honorowego Obywatela Gminy Świecie. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła grupa mieszkańców.

Wiadomości

Niedaleko Świecia zderzyły się trzy samochody osobowe. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu zabezpieczyli pistolet maszynowy i magazynki z amunicją. Przez lata były ukryte na nieużytkowanym poddaszu.

Wiadomości

Absolwenci szkół ponadpodstawowych, będący mieszkańcami gminy Świecie, którzy uzyskali najlepsze wyniki, odebrali dziś od burmistrza nagrody finansowe.

Wiadomości

Pojawił się pomysł połączenia ulic Sądowej i Solidarności w Świeciu. Aby to było możliwe trzeba jednak zburzyć oddzielający je szpitalny mur.

Wiadomości

Dziś przyjęto nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych w gminie Świecie. Wzrost opłat jest spory, bo wynosi aż 28 proc. Nie wszystkim radnym to...

Styl życia

Na Dużym Rynku od soboty do niedzieli trwa Piknik Smaków, czyli zlot food trucków.

Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci wydziału kryminalnego z komendy w Świeciu zatrzymali agresywne trio, które pobiło mężczyznę w Osiu. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni nadali tytuł Honorowego Obywatela Gminy Świecie. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła grupa mieszkańców.

Wiadomości

Absolwenci szkół ponadpodstawowych, będący mieszkańcami gminy Świecie, którzy uzyskali najlepsze wyniki, odebrali dziś od burmistrza nagrody finansowe.

Wiadomości

Samorząd województwa uruchomi od czerwca 37 nowych regionalnych połączeń kolejowych. Skorzystają na tym również mieszkańcy powiatu świeckiego.

Wiadomości

Dwóch chłopców zostało rannych w wyniku wypadku na hulajnodze elektrycznej w Świeciu.

Wideo

Wideo

W miniony piątek z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu żegnali się uczniowie kończący liceum, technikum i studium kształcące w zawodzie opiekun medyczny.

Wideo

Po zimowej przerwie na Duży Rynek w Świeciu powróciły kolorowe parasole.

Wideo

W ramach "Tygodnia zdrowia" uczniowie ZSOiP w Świeciu wzięli dziś udział w ciekawym szkoleniu prowadzonym przez wojskowych ratowników medycznych z 8. Batalionu Walki Radioelektronicznej...