Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  31°C / 18°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  32°C / 17°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  33°C / 19°C
REKLAMA

Budynek po Tesco sprzedany. Ten sam inwestor uruchomi galerię handlową koło Mrówki

Andrzej Pudrzyński
9 stycznia, 20:40
Tesco przy ulicy Cukrowników zamknięto pod koniec października. Po 15 latach sklep zakończył działalność w Świeciu. W ciągu paru tygodni pojawił się jednak nowy właściciel.
Nowy właściciel kupił budynek po Tesco razem z przyległym terenem
Fot. Andrzej Pudrzyński

Pod koniec ubiegłego roku budynek zajmowany kiedyś przez Tesco i cały przyległy teren wraz z parkingiem kupiła firma Sputnik ze Starogardu Gdańskiego. Ta sama, która w kwietniu ubiegłego roku uruchomiła w pobliżu, przy ul. Armii Krajowej, market Mrówka.

- Na razie inwestor nie podaje, jakie ma plany wobec tej nieruchomości - mówi Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Budynek po Tesco ma ponad 3 tys. m kw. (z czego 2 tys. m to część sprzedażowa, a reszta magazynowa, socjalna i biurowa).

Czy znowu zaroi się tu od klientów? Na razie budynek po Tesco jest zamknięty, a wjazd na parking blokują betonowe słupki

Do Sputnika należy też budynek koło Mrówki, w którym sklepy wynajmują Biedronka, RTV Euro AGD i Sinsay.

Wiadomo jednak, że firma ze Starogardu nie zamierza na tym poprzestać.

- Do urzędu wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla nowego obiektu handlowego położonego na działce za Mrówką w kierunku ul. Wodnej - wyjaśnia Wiesław Ratkowski.

Ma to być pasaż handlowy przypominający pod względem architektonicznym Multibox, ale znacznie większy. O ile Multibox ma "pod dachem" 5 tys. m, o tyle nowa inwestycja Sputnika ma mieć aż 8 tys. m kw. Dodatkowo powstanie parking na 200 samochodów.

- Prawdopodobnie budowa ruszy jeszcze w tym roku - prognozuje kierownik wydziału budownictwa i architektury.
REKLAMA

Na razie wciąż nie wiadomo, co z zapowiadaną od 2,5 roku galerią na działce w sąsiedztwie Bricomarché przy ul. Cukrowników, którą miała stawiać spółka Arka Bud Invest spod Wejherowa.

W listopadzie 2019 r. radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Wodną i Armii Krajowej. Plan zezwala na budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. Był to niezbędny warunek, aby inwestor poważnie myślał o budowie galerii o powierzchni 6,4 tys. m kw.

- Za dwa tygodnie teren zostanie ogrodzony, a mniej więcej za dwa miesiące rozpoczną się prace budowlane - zapewniał portal Extra Świecie w pierwszej połowie września ubiegłego roku Krzysztof Guppert, dyrektor do spraw komercajlizacji i sprzedaży nieruchomości w Arka Bud Invest. - Zakładamy, że obiekt będzie gotowy mniej więcej za rok.
REKLAMA

Dyrektor oznajmił, że 70 proc. powierzchni w obiekcie, który ma stanąć przy ul. Cukrowników, jest już wynajętych. Nie chciał jednak zdradzić, z kim podpisano umowy.

Mamy początek stycznia, a zapowiadane przez Arkę Bud prace budowlane jeszcze nie ruszyły.

- Rzeczywiście, na razie nic tam się nie dzieje - przyznaje Wiesław Ratkowski. - Nie mamy żadnych informacji, kiedy inwestor zamierza je podjąć. To prywatna inwestycja na prywatnym terenie, więc w takich przypadkach nasza rola ogranicza się do monitorowania tego, co dzieje sie na rynku budowlanym w gminie. Z drugiej jednak strony nic nam nie wiadomo, aby firma miała się wycofać z planów budowy galerii - zaznacza kierownik wydziału budownictwa i architektury świeckiego urzędu.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl