Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Dino ma chrapkę na Świecie. Chce otworzyć dwa sklepy

Dino konsekwentnie rozbudowuje sieć swoich sklepów w powiecie świeckim. Ma już markety w dziewięciu z jedenastu gmin i jest w trakcie budowy lub załatwiania działek i pozwoleń na budowę na następne. Kolejnym celem handlowego giganta jest Świecie.

Udostępnij
img_4625x

Do tej pory Dino stawiało sklepy przede wszystkich na terenach wiejskich naszego powiatu. Jedynym wyjątkiem było Nowe. Ma je w 9 z 11 gmin powiatu, oprócz Lniana i Pruszcza.

Zakupy w marketach Dino można zrobić w Sulnowie, Grucznie, Polskim Konopacie, Laskowicach, Drzycimiu, Bukowcu, Dolnej Grupie, Osiu, Świekatowie i Nowem. Niedługo będzie to także możliwe w Tleniu, gdzie właśnie trwa budowa sklepu. Sieć przymierza się też do inwestycji w Jeżewie.

Wszystkie markety powstają według tego samego wzorca: mają po około 400 m kw. powierzchni, parking, podobny wygląd i rozłożenie towarów. W przeciwieństwie np. do Biedronki, która ma sklepy zarówno na swoich działkach, jak i w wynajętych lokalach, Dino kieruje się zasadą, że stawia je przede wszystkim na własnym gruncie.

Do tej pory sieć nie była obecna w Świeciu, ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy to się zmieni.

- Dino zawarło umowę na kupno działki niemal naprzeciwko Nowego Szpitala, w pobliżu sklepu z wyposażeniem wnętrz Vox. Kolejny market chciałoby zbudować na Mariankach, ale tam jeszcze nie sfinalizowano kupna terenu - mówi Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Druga planowana lokalizacja znajduje się na Mariankach / Fot. Andrzej Bartniak

Jak wyjaśnia kierownik, w przypadku pierwszej inwestycji chodzi o teren między ulicami Wojska Polskiego i Miodowej a rondem za Nowym Szpitalem.

Na Mariankach Dino zainteresowane jest lokalizacją w pobliżu garaży koło osiedla przy ul. Piłsudskiego. W obydwu przypadkach chodzi o działki należące do prywatnych właścicieli.

Sieć kieruje się zasadą, że nie udziela informacji na temat planowanych inwestycji.

Dino Polska to sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założona w 1999 r. przez Tomasza Biernackiego, biznesmena z Wielkopolski. Pod koniec 2021 r. sieć miała 1815 sklepów. W tym roku zamierza zwiększyć ich liczbę do ponad 2 tys.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama