Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Milena, Robert, Rafał

Firmy z branż gastronomicznej i fitness dostały nawet po 12 tys. zł wsparcia

bart
13 stycznia, 17:38
Zapewne ta pomoc nie rozwiąże większości problemów finansowych właścicieli firm, które najbardziej ucierpiały na skutek ograniczeń związanych pandemią, ale pozwoli załatwić najpilniejsze wydatki.
Większość umów została już podpisana
Fot. UMWK-P

Ponad 2 mkn zł trafiło już na konta przedsiębiorców branż gastronomicznej i fitness w naszym regionie, w ramach marszałkowskich grantów na utrzymanie miejsc pracy. Kolejne 2,4 mln trafi na konta firm do końca przyszłego tygodnia.

- Restauracje, kawiarnie i ośrodki budowania formy znalazły się w dramatycznej sytuacji w wyniku lockdownu z pierwszej połowy ubiegłego roku i obecnych obostrzeń przeciwepidemicznych - przypomina marszałek Piotr Całbecki. - Nie mogliśmy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi.
REKLAMA

Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy dla małych firm lub mikroprzedsiębiorstw, to zapowiadane wcześniej przez marszałka Piotra Całbeckiego dofinansowanie etatów w wysokości 3 tys. zł miesięcznie na pracownika.

Firma, która w związku z obostrzeniami musiała zamknąć lokal czy klub, mogła się ubiegać o wsparcie w wysokości od 6 do 12 tys. zł, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy.

Błyskawicznie przygotowane dwa nabory wniosków odbyły się w grudniu, złożono blisko 600 aplikacji. Wsparcie przyznano ostatecznie 450 podmiotom. By ułatwić beneficjentom załatwianie formalności, umowy podpisywane są w pięciu lokalizacjach (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław).
REKLAMA
W powiecie świeckim z pomocy marszałka skorzystali: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mika Katarzyna Środa, Firma Handlowa Robert Obarowski, Maniola Olimpia Sikorska, Przystanek Tleń, Katarzyna Insadowska, Zajazd U Tomka Tomasz Grzędzicki, Sebastian Cichy Cisza przed formą, Pinokio Klaudiusz Sikorski, Evita Krzysztof Otlewski, Zajazd Krasnal Renata Adrian.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl