Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Milena, Robert, Rafał

Inwazja paczkomatów. W Świeciu pojawił się właśnie szósty. Przybyło ich też w powiecie

Andrzej Pudrzyński
27 grudnia, 19:43
W ciągu półtora roku liczba paczkomatów InPostu w powiecie świeckim wzrosła z 11 do 19.
Tuż przed świętami kolejny paczkomat zamontowano koło hali widowiskowo-sportowej w Świeciu
Fot. Andrzej Pudrzyński

Partner strategiczny działu Biznes

W tym roku rozwojowi branży sprzyja paradoksalnie koronawirus, bo z powodu ograniczeń związanych z pandemią, znaczna część handlu przeniosła się do internetu.

Jeszcze w lipcu 2019 r. w Świeciu były 4 paczkomaty. Kilka dni temu pojawił się szósty – przy ul. Sienkiewicza 3, koło hali widowiskowo-sportowej (od strony dolnego parkingu).

Jeszcze większy skok dokonał się poza Świeciem, gdzie liczba urządzeń prawie się podwoiła. InPost zamontował je już we wszystkich gminach naszego powiatu. Po dwa paczkomaty mają gminy Nowe (obydwa w mieście), Dragacz (w Grupie i Dolnej Grupie) oraz Jeżewo (w Jeżewie i Laskowicach). Po jednym ma Warlubie, Pruszcz, Bukowiec, Świekatowo, Drzycim, Lniano i Osie.
REKLAMA

Chyba najbardziej pokrzywdzoną dużą wsią jest pod tym względem Gruczno (gmina Świecie). Mimo blisko 1,5-tysięcznej populacji, nie ma paczkomatu. Mieszkańcy muszą fatygować się do oddalonych o 10-12 km Przechowa, Bukowca czy Pruszcza.

InPost prowadzi akcję, w której pyta internautów, gdzie powinien pojawić się paczkomat w ich okolicy. Szuka też właścicieli nieruchomości, którzy skłonni byliby udostępnić teren pod montaż urządzenia zobacz.

Właściciel terenu, na którym miałoby pojawić się urządzenie musi spełnić kilka warunków: całodobowy dostęp przez siedem dni w tygodniu, minimum 4 m kw. powierzchni, zasięg GSM i zapewnić źródło zasilania.
REKLAMA
No i dogadać się z InPostem co do ceny wynajmu terenu. Jeśli ktoś liczy na duże pieniądze, to jest w błędzie. Stawka zaczyna się od 100 zł netto miesięcznie wzwyż, w zależności od powierzchni i atrakcyjności lokalizacji. Dodatkowo firma pokrywa koszty zużycia prądu.  

Umiejscowienie paczkomatu, na przykład przy sklepie, może jednak wpłynąć pozytywnie na zwiększenie liczby klientów, którzy przy okazji odbioru przesyłki,wpadną zrobić zakupy.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl