Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Jak wygląda lokalna przedsiębiorczość w praktyce?

bart
18 listopada, 11:49
Ponad 20 osób związanych Lokalną Grupą Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" wzięło udział w wyjeździe studyjnym do powiatów starogardzkiego i kościerskiego, na terenie których realizowane są ciekawe przedsięwzięcia z zakresu przedsiębiorczości.
Pamiątkowe zdjęcie uczestników październikowego wyjazdu
Fot. nadesłane

Wyjazd przebiegał pod hasłem „Przedsiębiorczość lokalna w praktyce”. Wizyta studyjna zorganizowana była dla osób aktywnie uczestniczących w lokalnej społeczności, przedstawicieli KGW, osób planujących pozyskać środki w ogłaszanych w ramach LGD naborów.

Uczestnicy dzięki wizycie studyjnej  zainspirowali się działaniami beneficjentów i dowiedzieli się jak można wykorzystać przedsiębiorczość lokalną w praktyce, poznali efektywną wymianę dobrych praktyk, zainteresowali  się  pomysłami na skuteczne działania na terenie powiatu świeckiego oraz dowiedzieli się, jak z sukcesem aplikować o środki unijne w ramach LGD.

W programie dwudniowego wyjazdu znalazły się takie przystanki jak: Urząd Gminy Osiek (zwiedzenie pięknej kociewskiej wsi), Owidz – zwiedzanie Grodziska z przewodnikiem oraz Muzeum Mitologii Słowiańskiej, obiad w Karczmie na Podgrodziu (Grodzisko to samorządowa instytucja prowadząca działalność edukacyjną i kulturalną), Stare Polaszki (agroturystka, która otrzymała dofinansowanie na rozpoczęcie działalności od LGD Chaty Kociewia), Stara Kiszewa (wizyta w Karczmie Viking, w której odbyło się spotkanie z beneficjentem LGD Chaty Kociewia, prezesem zarządu Fundacji Oko-Lice Kultury Lechem Zdrojewskim, który ciekawie opowiadał o dziedzictwie kulturowym Kociewia), Kaliska-Ogrody Ozdobne Frank RAJ (Na koniec  wizyty spacer dla dusz w postaci zwiedzania ogrodów pokazowych składające się z ogrodów historycznych: Ogród wodny ze skarpą, w stylu japońskim, wiejski, modernistyczny, sentymentalno-romantyczny, barokowo-angielski, rokokowy, barokowy, neorenesansowy, średniowieczny, Ogrodów botanicznych: palmiarnia, ogród ziołowy i ciekawych owoców, bylinowy.

Ponadto biorący udział w wycieczce mieli także okazję zobaczyć: ptaszarnię i miniZOO.

Zadanie wyjazdowe zrealizowano w ramach Planu Komunikacji. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl