Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Augustyn, Nikodem, Lidia
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  24°C / 13°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  23°C / 14°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  25°C / 13°C

Kiedyś kwitło tam rozrywkowe życie Świecia. Dziś lokal jest do kupienia lub wynajęcia

Andrzej Pudrzyński
22 lutego, 19:48
Budynek przy ul. Mickiewicza przechodził różne koleje losu. Kiedyś królował na rozrywkowej mapie Świecia. Teraz znowu czeka na lepsze czasy i na właściciela lub najemcę, który będzie miał pomysł, jak sprawić, żeby znowu zaczęło tętnić w nim życie.
Budynek, w którym znajduje się część usługowa i mieszkalna, jest do kupienia lub wydzierżawienia od zaraz
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

- Był okres, że Carmel rządził na lokalnym rynku – wspomina 26-letni Patryk. – Spotykali się tam fajni ludzie, była porządna muza, dobrzy didżeje. Moim zdaniem najlepsza baza w mieście. Carmelowi zaczął wyrastać jednak konkurent w postaci Miami Club przy ul. Hallera i jego czas zaczął mijać.

Ostatnią, pożegnalną imprezę Carmel urządził pod koniec czerwca 2017 r. Istniał przez sześć lat.

W marcu 2019 r. próbę reaktywacji lokalu pod tą samą nazwą podjął Klaudiusz Sikorski, właściciel Chocolate Club w hali widowiskowo-sportowej. Po roku musiał zamknąć obydwa lokale z powodu koronawirusa. Latem otworzył Chocolate, dopóki pozwalały na to przepisy, ale z Carmelem dał już sobie spokój. Zrezygnował z dzierżawy.

- Utrzymywanie dwóch klubów, które przez kilka miesięcy na siebie nie zarabiały, było ponad moje możliwości. Musiałem zrezygnować z najmu – przyznał Klaudiusz Sikorski w rozmowie z Extra Świecie.

Przed Carmelem przy ul. Mickiewicza mieściły się kolejno restauracja, dyskoteka Sfinx i klub nocny Angels Club.
REKLAMA
Teraz budynek wystawiono na sprzedaż. Można go kupić z całym wyposażeniem, co może być ciekawą perspektywą dla kogoś, kto chciałby prowadzić tam dalej lokal rozrywkowy. Oczywiście, kiedy znikną ograniczenia związane z koronawirusem.

Budynek przy ul. Mickiewicza o powierzchni 1000 m kw., składający się z części usługowo-handlowej i mieszkalnej, jest do nabycia za 2,7 mln zł. Jeśli ktoś nie ma takiej sumy, może pokusić się o najem za 20 tys. zł miesięcznie.

Zainteresowani mogą znaleźć pełną ofertę dotyczącą sprzedaży tutaj, a najmu tutaj.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA