Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Specjaliści od leczenia bólu

Andrzej Bartniak
6 marca, 20:26
- Brak ruchu i siedzący tryb życia mszczą się na naszych mięśniach - podkreśla fizjoterapeuta Aleksander Olasiewicz, właściciel gabinetu Fizjomed w Świeciu. - Nierzadko specjalistycznej pomocy potrzebują już 20-latkowie. Jednak poważne problemy najczęściej przychodzą koło 40-tki. Wtedy warto poszukać dobrego specjalisty, bo nie ma nic gorszego niż faszerowanie się lekami przeciwbólowymi.
Od lewej: Aleksander Olasiewicz, Milena Żmijowska, Oliwia Kulczyk, Ewa Spóz, Kinga Spichalska
Fot. nadesłane

- Gdy zaczynałem studia na roku było nas 120 - wspomina Aleksander Olasiewicz, właściciel gabinetu Fizjomed w Świeciu przy ul. Armii Krajowej 3 (budynek stacji kontroli pojazdów Wozownia). - Teraz jest dwukrotnie więcej studentów i zapewne zdecydowana większość, która ukończy uczelnię, znajdzie pracę w zawodzie.

Nigdy wcześniej nie było takiego zapotrzebowania na fizjoterapeutów.

- Powody są przynajmniej dwa: po pierwsze, dają o sobie znać niekorzystne zmiany cywilizacyjne, po drugie coraz więcej osób decyduje się na rehabilitację, która przynosi znacznie więcej korzyści niż farmakologia - twierdzi Olasiewicz.
Partner strategiczny działu Biznes

Swój pierwszy gabinet otworzył w 2014 r. Początki były skromne. Jedno pomieszczenie wygospodarowane w rodzinnym domu.

- Uznałem, że przede wszystkim muszę zainwestować w siebie, to znaczy dalej się kształcić i zdobywać umiejętności, które pozwolą mi stopniowo poszerzać działalność - tłumaczy. - Dlatego nie myślałem o żadnym efektownym miejscu. Wiedziałem, że na to przyjdzie jeszcze czas.

Stopniowo przybywało jednak pacjentów i gabinet przy ul. Reja w Świeciu przestał już wystarczać. W ubiegłym roku Fizjomed przyniósł się na ul. Armii Krajowej, gdzie dysponuje czterema przestronnymi pomieszczeniami. Nowe warunki lokalowe pozwoliły też na poszerzenie oferty i zatrudnienie nowych fizjoterapeutów zajmujących się rehabilitacją: dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów.

Jestem chyba już ostatnim rocznikiem, gdy po szkole rzucało się torbę w kąt i szło się grać z kolegami w piłkę. Dziś coraz rzadziej można zobaczyć nastolatków aktywnie spędzających czas

Odrębny segment stanowią usługi w strefie masażu relaksacyjnego, na który najczęściej decydują się panie. Szczególnym powodzeniem cieszą się masaże z gorącą czekoladą, gorącymi kamieniami oraz balijski. Oferta jest jednak znacznie szersza i są w niej nie tylko masaże, ale też rytuały relaksacyjne, w których używane są wyłącznie kosmetyki z najwyższej półki.

Większość odwiedzających Fizjomed szuka jednak nie relaksu, a ulgi od bólu lub pomocy w powrocie do pełnej sprawności np. po przebytej kontuzji lub chorobie. Niestety, coraz częściej pomocy potrzebują też dzieci, co jest następstwem zmiany stylu życia.

- Jestem chyba już ostatnim rocznikiem, gdy po szkole rzucało się torbę w kąt i szło się grać z kolegami w piłkę - ubolewa Olasiewicz. - Dziś coraz rzadziej można zobaczyć nastolatków aktywnie spędzających czas. Większość siedzi pochylona nad komputerem lub telefonem. To musi prowadzić do różnego rodzaju zwyrodnień. Z dorosłymi wcale nie jest lepiej. Ci, którzy dzień pracy spędzają przed komputerem, około 30-tki zaczynają odczuwać bóle w krzyżu. Chociaż są już tacy, którzy mając lat 20 skarżą się na kręgosłup. Potem jest tylko gorzej.
Partner działu Biznes

Jak podkreśla fizjoterapeuta, leki przeciwbólowe, po których sięganie uporczywie zachęcają reklamy, nie rozwiązują żadnego problemu. One tylko maskują przyczynę.

- W niektórych przypadkach poważną ulgę można odczuć już po pierwszej wizycie - podkreśla. - Każdy kolejny, połączony ze stopniowym zmianami trybu życia, daje szansę na powrót do dawnej sprawności.

Ważny segment działalności Fizjomedu to diagnozowanie i leczenie wad postawy u dzieci.

- Fizjoterapeuci w naszym gabinecie stosują wiele nowoczesnych metod, technik leczniczych i cały czas się kształcą, aby w możliwie krótkim czasie przywracać sprawność naszym pacjentom - zaznacza Aleksander Olasiewicz.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (3)

Boże nawet wieczna 18 staka się tam załapała. 

Odpowiedzi: 0

Czy to reklama firmy prywatnej ?

Odpowiedzi: 0

A najlepszy jest p Piotr Sz i nie potrzebuje reklamy, bo jest jeden jedyny w tym fachu !!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz