Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Burmistrz: Nie zapłacimy ani złotówki, dopóki trasa nie będzie zrobiona jak należy

- To miało być miejsce wypoczynku dla rowerzystów i pieszych. Tymczasem ścieżka Nowe-Twarda Góra jest już ruiną i to tuż po zakończeniu prac – mówi nasza Czytelniczka.

Udostępnij
sciezkaczolo

REKLAMA

Na liczącej 5,5 km trasie Nowe-Twarda Góra wyboistą, szutrową nawierzchnię zastąpił asfalt. Ścieżka jest średnio o metr szersza. Mają być też zatoczki, gdzie staną ławki do odpoczynku.

W ubiegłym roku przetarg na przebudowę scieżki pieszo-rowerowej wygrała firma z Grudziądza. Koszt inwestycji wyniósł blisko 1,8 mln zł.

Mieszkańcy krytycznie oceniają jednak to, jak została wykonana.

- Trasa dopiero co powstała, a już własciwie jest ruiną. Nawierzchnia została fatalnie położona. Jest chropowata i źle wyrównana. Mało tego, widać w niej liczne szpary, przez które zaczynają przebijać rośliny! - nie ukrywa oburzenia nasza Czytelniczka.

Urząd Gminy w Nowem podziela zdanie mieszkańców.

- Nie dokonano jeszcze formalnego odbioru ścieżki i nie zamierzamy tego na razie robić z uwagi na liczne zastrzeżenia. Nie zadbano o należyte oczyszczenie podłoża przed położeniem nawierzchni, a sam jej stan również pozostawia wiele do życzenia - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

- Takie fuszerki spotyka się co kawałek - mówi nasza Czytelniczka

Miasto nie zapłaciło jeszcze wykonawcy. Całość ma być uregulowana po zakończeniu inwestycji.

- Nie zapłacimy ani złotówki, dopóki trasa nie będzie zrobiona jak należy - podkreśla burmistrz. - Widzę dwa wyjścia z tej sytuacji: albo wykonawca zerwie asfalt i położy go na nowo, albo położy kolejną, znacznie grubszą warstawę. Na pewno nie odbierzemy inwestycji w takim stanie, jak jest teraz.

Gmina już poinformowała wykonawcę o swoich uwagach. Trwają rozmowy w sprawie rozwiązania problemu.

Do tematu wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama