Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Centrum kultury i gminna biblioteka w Nowem mają nową szefową

Dorota Kortas została powołana na dyrektora gminnych instytucji kultury w Nowem.

Udostępnij
kortas

W ubiegłą środę burmistrz Nowego powołał na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Zamek i kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem Dorotę Kortas.

- Od czerwca ubiegłego roku była pełniącą obowiązki po przejściu na emeryturę poprzedniego dyrektora. To młoda, ambitna i zdolna osoba. Wiem, że poradzi sobie na tym stanowisku, co zresztą już udowodniła kierując obydwiema instytycjami przez ostatnie dziewieć miesięcy - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Kadencja dyrektora trwa trzy lata.

Dorota Kortas pracuje w nowskiej bibliotece od 2012 r. Za promocję czytelnictwa została laureatką ogólnopolskiego konkursu im. Olgi Rok.

Do tematu wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama