Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Gmina odbudowała dom zniszczony w pożarze. Wprowadzi się do niego pięć rodzin [zdjęcia]

Po dwóch latach od pożaru, do wyremontowanego domu w Dolnych Morgach wrócą lokatorzy.

Udostępnij
276065667_334839235341322_6477637346250242938_n

REKLAMA

Pożar gminnego budynku wielorodzinnego w Dolnych Morgach (gmina Nowe), który wybuchł pod koniec lutego 2020 r.,  spowodował ogromne straty. Spaleniu uległa znaczna część dachu, stropy i wnętrze domu. W 2021 r. ruszyła odbudowa. 

- W pierwszej kolejności dokonano niezbędnych rozbiórek, m.in. dachu, stropów i wybranych ścianek wewnętrznych – wylicza Zbigniew Lorkowski, zastępca burmistrza Nowego. - Po rozbiórkach przystąpiono do prac murarskich, wzmocnienia konstrukcji budynku, odbudowy stropu i dachu.

Potem przyszedł czas na prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz budynku. Wykonano również instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. 

- W odbudowanym domu zamieszka 5 rodzin. Obecnie trwają ostatnie prace związane z odbiorami i podpisywaniem umów na dostawy mediów dla lokatorów – wyjaśnia Zbigniew Lorkowski.

Odbudowa zniszczonego budynku kosztowała 920 tys. zł.

Na zdjęciach widać, jak wygląda dom w Dolnych Morgach obecnie i jak wyglądał tuż po pożarze.

Fot. Urząd Gminy w Nowem i Andrzej Bartniak

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama