Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Malwina, Władysław
REKLAMA

Gmina remontuje i buduje kolejne drogi

Andrzej Pudrzyński
20 sierpnia 2020, 21:16
Około 2 mln zł będą kosztowały inwestycje drogowe w gminie Nowe. Wkrótce zostaną rozstrzygnięte przetargi.
Czesław Woliński, burmistrz Nowego (po prawej), odbiera ponad 100 tys. zł dotacji na drogi dojazdowe do pól od Piotra Całbeckiego, marszałka województwa
Mikołaj Kuras / UMWK-P

Najkosztowniejsza będzie modernizacja drogi w Osinach i Głodowie. Ucieszą się z niej mieszkańcy i właściciele domków letniskowych nad jeziorem Radodzierz.  

- Na odcinku 2,7 km zostanie położony asfalt w miejsce dotychczasowej nawierzchni szutrowej – wyjaśnia Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Otwarto już koperty sześciu firm, które wzięły udział w przetargu. Najtańsza z nich wyceniła wartość prac na 1,5 mln, a najdroższa na 2,2 mln zł. Gmina zaplanowała na inwestycję nieco ponad 2,5 mln zł. Wprawdzie jeszcze nie rozstrzygnięto przetargu, ale przy tych cenach nie będzie problemu z wybraniem wykonawcy.
REKLAMA

To samo dotyczy kolejnej, mniejszej inwestycji – budowy 500 m drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Bochlinie. Gmina zarezerwowała na ten cel 310 tys. zł, tymczasem oferty 5 firm wahają się od 218 do 309 tys. zł.

- Staramy się ograniczać do minimum wydatki z budżetu gminy i starać się o dofinansowanie, gdzie tylko to możliwe – zaznacza Czesław Woliński. - W przypadku remontu drogi w kierunku Głodowa blisko połowę kosztów pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Z kolei na drogę w Bochlinie dostaniemy wsparcie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych – wylicza burmistrz Nowego.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (15)

A z Nowego do Twardej Góry kto zrobi ?  Lata już proszą mieszkańcy a burmistrz ma na to wylane co to za burmistrz 

Odpowiedzi: 1

Z tą drogą jest nieco gorzej bo należy do województwa i nasz Burmistrz w tym temacie nie wiele może... Może Wojewoda się zainteresuje jak wydarzy się kilka wypadków to wtedy może.... Ale lepiej żeby takie sytuacje się nie zdarzyły i żeby zaczęli już coś tam działać

Odpowiedzi: 0

Szkoda, że Pan Burmistrz nie zauważa hak wygląda ulica Sportowa. Wstyd Panie Burmistrzu .To jest wizytówką Nowego. No tak ale Pan przecież ram nie jeździ, do pracy w fabryce też nie ani nikt z rodziny to po co ją remontować A nad jeziorko do swojego domku letniskowego owszem.Chyba czas już na zmiany, bo nie da się patrzeć na to co Pan wyprawia. Lepiej drogi lesneanizeli miejskie, użytkowane cały rok A nie tylko latem.

Odpowiedzi: 0

No nie moge ze śmiechu, jakieś drogi wioskowe remontuje, które są często używane może przez 5 miesięcy w roku

Odpowiedzi: 1

Ty, a tam nie mieszkają ludzie? Oni nie zasługują na to, żeby mieć porządną drogę? W Głodowie i Osinach nie ma mieszkańców, którzy codziennie jeżdżą tamtędy do pracy? Tylko drogi w mieście się liczą? Puknij się w ten pusty łeb.

Odpowiedzi: 2

Każdy normalny mieszka w mieście.a nie na takim zadupiu.latem owszem ale zimą? Ci co mają domki letniskowe sami posypują równają drogi dojechac.Chciało się tam gdzie psy d......szczekają? TO nie narzekać.sami sobie utwardzajcie drogi albo z powrotem do miasta. 

Odpowiedzi: 1

@Nowianin Bardzo dobrze prawisz, wielkie Państwo z wiochy chce droge za frajer mieć zrobioną.

Odpowiedzi: 0

Trzeba było myślec, gdzie się osiedlasz, jaki jest sens dla 3 ludzi na krzyż robić nową drogę?

Odpowiedzi: 0

Na robienie dróg w lasach to pieniądze się znajdują a może warto by pomyśleć w końcu nad zrobieniem jakiegoś porządnego chodnika i ścieżki rowerowej z Nowego do Bochlina bo przy tak dużym ruchu na DK91 to strach pieszo dorosłym chodzić że już o dzieciach nie wspomnę. 

Odpowiedzi: 0

Wywalenie kupy kasy na drogę, którą poza sezonem jeżdżą dwa, trzy samochody dziennie jest naprawdę strzałem w dziesiątkę. Włodarzom Nowego gratuluję genialnych pomysłów i trafnych decyzji. Dziwię się, że jeszcze nikt was z tych waszych stołków nie wykopał.

Odpowiedzi: 1

Jestem tego samego zdania.Już się nie da patrzeć u nas w nowem na TO wszystko. Ale jak mówią słowa piosenki"nic nie może przecież wiecznie trwać....." A powiedzenie brzmi-karma wraca.i tego się trzymajmy ziomka.  

Odpowiedzi: 0

Przydało by sie także wyremontować drogę z milewa do gajewa

Odpowiedzi: 1

Z Gajewa do Milewa mają zbudować tory, a z Milewa do Przyn będzie połączenie lotnicze. Port lotniczy  i pas startowy będą zlokalizowane na rogu tam gdzie kiedyś stała leśniczówka. No, ale to w przyszłym roku, bo teraz będą robili autostradę do Osin i Głodowa.

Odpowiedzi: 0

Mogliby włodarze Nowego lampy nowe zamontowali od skrzyzowania w strone zakładów Nove. Chodnik juz parę lat isnieje ale lamp brak. Przy okazji wymienic całe Nowe na led

Odpowiedzi: 1

Teraz się nie opłaca. W bliżej nieokreślonej przyszłości chodnik będzie wymieniony na brukowaną ścieżkę rowerową, obecnie skupowane są kamienie polne od okolicznych rolników, przy tej też okazji mają zainstalować latarnie gazowe.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz