Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Humaniści z powiatu ze stypendium od marszałka. Wśród nich uczeń z Nowego

Właśnie ogłoszono listę uczniów, którzy w tym szkolonym 2022/2023 otrzymają stypendia w ramach jednego z trzech marszałkowskich projektów edukacyjnych „Humaniści na start”. Prymusi otrzymają nawet 4 tys. złotych.

Udostępnij
lorkowski_0_0

REKLAMA

- Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości - podkreśla marszałek Piotr Całbecki, marszałek województwa. - Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał.

W ramach tegorocznego projektu stypendium otrzymało 406 uczniów - o wsparcie mogli się ubiegać uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.
REKLAMA

Młodzi ludzie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły, w której uczeń pobiera naukę).

Wśród stypendystów znalazło się troje uczniów z powiatu świeckiego. Są to: Klaudia Król i Paulina Migdalska (obie z I LO w Świeciu) oraz Franciszek Lorkowski (SP 2 w Nowem).

Urząd Marszałkowski realizuje trzy programy stypendialne finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama