Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Koncert w kościelnych murach

W najbliższą niedzielę warto wybrać się na koncert „Nova w Nowem” w kościele poklasztornym. Wystąpią artyści z bydgoskiej Opery Nova.

Udostępnij
Zapowiada się gratka dla miłośników muzyki operowej i operetkowej / Fot. nadesłane

Miejscem koncertu „Nova w Nowem” będzie poklasztorny kościół pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbe w Nowem.

W niedzielę 9 lipca od godz. 17.45 usłyszymy i zobaczymy artystów związanych z Operą Nova w Bydgoszczy:  Weronikę Kolber, Bartłomieja Kłosa i Radosława Zaworskiego, którzy zaprezentują przeboje operowe i operetkowe. 

Warto dodać, że Bartłomiej Kłos pochodzi z Nowego. Jest absolwentem  Akademii Muzycznej w Gdańsku. W swoim dorobku ma współpracę z operami w Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Koncert odbywa się w ramach cyklu „Muzyka Kościołów. Letnie Spotkania Muzyczne”.

Wstęp na koncert jest wolny.

Inicjatorem jest Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary, a partnerem głównym Centrum Kultury Zamek w Nowem. 

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama