Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

"Marszałku, ludzie chcą dojeżdżać do pracy i szkół". Nowe i Warlubie mówią jednym głosem

1 kwietnia, 21:59
Władze Nowego i Warlubia wystosowały pismo do marszałka województwa kujawsko pomorskiego. Domagają się przywrócenia połączenia kolejowego do Trójmiasta.
Stacja w Twardej Górze koło Nowego
Fot. Jan Plit

REKLAMA

- Nasze pismo to reakcja na apele mieszkańców, którzy mają problem z dotarciem do pracy. Wprawdzie z powodu padndemii nauka na uczelniach i w szkołach ponadpodstawowych odbywa się zdalnie, ale kiedy sytuacja wróci do normy, ten sam problem będzie dotyczył także wielu młodych ludzi, uczących się w Tczewie czy Trójmieście - argumentuje Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Apel burmistrza Nowego i Anny Ośko, pełniącej komisarycznie funkcję wójta gminy Warlubie, dotyczy kursów na trasie Bydgoszcz-Laskowice Pomorskie-Tczew-Gdynia, wycofanych po ostatniej zmianie rozkładu jazdy.

Najbardziej potrzebne jest połączenie między 4.00 a 4.30 z Warlubia przez Twardą Górę do Smętowa Granicznego i dalej do Gdyni.
REKLAMA

- W poprzednim rozkładzie jazdy kursował pociąg relacji Laskowice Pomorskie – Smętowo Graniczne, będący w Twardej Górze około godz. 4.20. W Smętowie kończył bieg i pasażerowie udający się do Trójmiasta przesiadali się na pociąg w tamtym kierunku. Było to jedyne połączenie, którym mieszkańcy gmin Nowe i Warlubie mogli dojechać do pracy w Gdańsku czy Gdyni - mówi Czesław Woliński.

Przywrócenie tego połączenia pozwoliłoby licznym mieszkańcom gminy Nowe, Warlubie i okolic na punktualne dotarcie do pracy, a uczniom do szkół w Trójmieście - czytamy w piśmie skierowanym pod koniec marca do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. - Przewozy kolejowe są dla nich środkiem transportu, który pozwala im na dotarcie do Tczewa czy Trójmiasta, gdzie znajdują się ich zakłady pracy czy szkoły. Na terenie gminy Nowe i w okolicach jest mało zakładów pracy, w związku z tym nasi mieszkańcy poszukują pracy m.in. w województwie pomorskim. Studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych również wybierają dalszą edukację w większych miastach. Obecne połączenie o 5.47 z Twardej Góry wg, obowiązującego rozkładu jazdy pozwala na przybycie do Gdańska dopiero ok. godz. 6.59.

- Liczymy, że marszałek przychyli się do naszego apelu. Dla wielu mieszkańców naszych gmin kolej pozostaje najdogodniejszym i najtańszym środkiem transportu - zaznacza burmistrz Nowego.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA