Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Miasto dostało pieniądze na utworzenie żłobka. Ile dzieci będzie mógł przyjąć?

Nowe nie rezygnuje z planów utworzenia pierwszego żłobka w mieście. Gminie przyznano właśnie pieniądze na ten cel z rządowego programu. I to niemałe.

Udostępnij
zlobek-w-nowem-nowe-dawne-przedszkole-bartniak

Żłobek ma powstać w budynku zajmowanym wcześniej przez przedszkole. Po oddaniu do użytku nowego przedszkola, które stanęło tuż obok przy alei 3 Maja, już w ubiegłym roku planowano rozpoczęcie modernizacji.

Budowa nowego przedszkola z powodu pandemii koronawirusa ptrzesunęła się jednak nieco w czasie, a w związku z tym także przenosiny dzieci do nowej siedziby. W efekcie gmina postanowiła poczekać z adaptacją budynku starego przedszkola do czasu, aż zdobędzie na to dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Właśnie ogłoszono listę samorządów, które dostaną rządowe wsparcie w ramach drugiej edycji programu Polski Ład. Jest na niej również Nowe.

Na utworzenie żłobka samorządowego "Puchatek" przy alei 3 Maja gmina ma dostać dofinansowanie w wysokości 1 mln 487 tys. zł.

- Liczymy, że te pieniądze wystarczą na przeprowadzenie adaptacji budynku byłego ptrzedszkola na żłobek. Placówka będzie mieściła się na parterze i docelowo przyjmie 15 dzieci - wyjaśnia Zbigniew Lorkowski, zastępca burmistrza Nowego.

Gruntowną modernizację przejdą sale, sanitariaty, instalacje wodne i elektryczne. Najpierw jednak trzeba będzie przeprowadzić procedurę przetargową, która wyłoni wykonawcę. Zastępca burmistrza ocenia, że żłobek powstanie najdalej za rok.

W grę wchodzi tylko adaptacja parteru, a nie piętra.

- To zabytkowy budynek z drewnianą klatką schodową. Nie możemy jej tak po prostu zlikwidować i przebudować w nowym stylu. Trzeba by zamontować wndę na zewnątrz, a to wiąże się z dodatkowymi dużymi kosztami - argumentuje Zbigniew Lorkowski. - Na razie cieszmy się, że w ciągu roku Nowe doczeka się swojego pierwszego żłobka. To na pewno dobra wiadomość dla wielu pracujących rodziców - podkreśla wiceburmistrz.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama