Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Mieszkańcy: Mamy dość pijackich awantur w amfiteatrze!

Andrzej Pudrzyński
9 lipca, 20:02
Wiosną i latem amfiteatr w Nowem zamienia się w miejsce libacji. Mieszkańcy okolicznych domów skarżą się na nocne hałasy.
Miasto wysprzątało teren amfiteatru, ale muszla jest systematycznie niszczona przez wandali
Fot. Andrzej Bartniak

- W muszli koncertowej zbierają się osoby w różnym wieku, najczęściej jednak młodzież. Piją alkohol, wrzeszczą na całe gardło, dochodzi do kłótni i burd. Amfiteatr coraz bardziej przypomina melinę – skarżą się mieszkańcy.

Mają pretensje do policji, że omija ten teren i niewiele robi, żeby zrobiło się tam spokojniej. O sprawie wie burmistrz Nowego, do którego również dotarły skargi mieszkańców.
 REKLAMA

- Rozmawiałem już z komendantem policji i poprosiłem go o częstsze patrole na terenie amfiteatru – zapewnia burmistrz Czesław Woliński. - Trudno jednak wymagać od funkcjonariuszy, żeby byli tam codziennie, bo muszą patrolować nie tylko miasto, ale też tereny wiejskie naszej gminy, a dodatkowo miejscowemu komisariatowi podlega również gmina Warlubie.

Usunięto dwie ławki stojące w amfiteatrze z nadzieją, że kiedy tutejsi „bywalcy” nie będą mieli na czym siedzieć, to przestaną przychodzić na popijawy. Niedawno Przedsiębiorstwo Usług Miejskich uprzątnęło teren obiektu.

- Chcemy też odgrodzić scenę, tak żeby utrudnić dostęp do muszli koncertowej, która jest systematycznie niszczona przez wandali. Całe wnętrze jest pobazgrane sprayem. Mam nadzieję, że dzięki temu ograniczymy skalę problemu – liczy Czesław Woliński.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (15)

Serio burmistrz myśli że jakieś barierki ochronią przed rozwaleniem tego do końca? Lepiej było wydać miliony na targowisko żeby ktoś inny się dorobił.  Wstyd tam cokolwiek organizować. Zabrał ławeczki żeby żule nie siedzieli ale jak przyjdzie weekend to nie ma gdzie z dzieckiem usiąść.  Gratulacje naprawdę. Amfiteatr i zejście nad Wisłe,  jedyne miejsca warte przechadzek nie istnieja

Odpowiedzi: 1

A co chcesz od targowiska? To była bardzo dobra decyzja władz. Chetnie robię tam zakupy.

Odpowiedzi: 0

A mnie się wydaje zeby kontrole policji szczególnie były w piątki i soboty. Warto pomyśleć takze chociaż o dwóch strażnikach i byłby spokój

Odpowiedzi: 0

Po co kontrole? Zrobcie teren gdzie mlodziez bedzie mogla wypic piwko i sie posmiac, tak jak kiedys na bosiku 700lecia, laweczki, stol i nikt nikomu nie przeszkadzal - jedynie smietnika brakowalo.

Odpowiedzi: 0

Zainwestować w kamery i po temacie 

Odpowiedzi: 1

Tak, w nocy Ci kamery duża dadzą. Gówniarze je rozbiją i po temacie :-)

Odpowiedzi: 1

Cieniasie, dla twojej wiadomości, są kamery (miniaturki), które "potrafią" dokumentować występki wandali, również w nocy. 

Odpowiedzi: 0

Kamery i sprawa zalatwiona...

Odpowiedzi: 0

Straż nie jest od tego zrozumcie my jesteśmy od ratowania życia 

Odpowiedzi: 2

Strażniki a strażaki to różnica 

Odpowiedzi: 0

Dawid strażnik miejski nie strażak , jesteś glupi czy tylko udajesz?

Odpowiedzi: 0

Zamiast co raz lepiej co raz gorzej się robi w tym mieście . 

Odpowiedzi: 0

Kto mi wytłumaczy dlaczego menele w Nowem mogą pić bezkarnie na rynku i przy amfiteatrze i to nie wieczorem i w nocy ale w ciągu dnia.

Odpowiedzi: 0

Wieś Nowe stacza sie coraz bardziej ku upadkowi a raczej już upadło. Faktycznie młodzież pije, pali trawę i potem te wrzaski, wszędzie pełno żuli, szególnie na rynku, ktory ma być wizytówką miasta. Szkoda słów. A co do targowiska to niech policja podjedzie i wlepi kilka mandatów, kierowcom, ktorzy w każdą sobotę parkują na zakazie na terenie dworca pks.

Odpowiedzi: 0

Tak jak w Świeciu teren ogrodzić, odsłonić z nadmiaru zieleni, założyć monitoring i po sprawie

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz