Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Mieszkańcy Nowego mieszkający w Niemczech zorganizowali zbiórkę dla Ukrainy [zdjęcia]

W czwartek po południu do Nowego dotarła kolejna pomoc dla walczącej Ukrainy.

Udostępnij
nowe-3

Do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem przyjechały  dwa samochody z Niemiec. Pierwszym przybył burmistrz zaprzyjaźnionego miasta Leinefelde - Worbis, który przywiózł leki, apteczki pierwszej pomocy oraz środki higieniczne i chemiczne.

Drugi samochód przyjechał z Gelsenkirchen, gdzie mieszkańcy z Nowego wraz z przyjaciółmi zorganizowali zbiórkę. W starannie zapakowanych kartonach znalazły się środki i rzeczy potrzebne obywatelom Ukrainy.

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pomoc zostanie przewieziona do Radziwiłowa, partnerskiego miasta Nowego w zachodniej Ukrainie.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama