Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Nauczyciele zawiozą dary do polskiej parafii na Ukrainie. Szkoła prowadzi zbiórkę

W połowie maja na Ukrainę jadą nauczyciele z Nowego. Zawiozą pomoc do Żytomierza.

Udostępnij
flaga-ukrainy

Żytomierz to ponad 260-tysięczne miasto położone około 140 km na zachód od stolicy Ukrainy, Kijowa. Jest jednym z głównych ośrodków Polaków w tym kraju.

Nauczyciele z Nowego zawiozą dary do parafii Bożego Miłosierdzia prowadzonej przez księży z Polski. Mieszkańcy, którzy chcieliby włączyć się w akcję pomocy, proszeni są o przynoszenie darów do 13 maja do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 na ulicę Nową lub Myśliwską.

Mile widziane będą słodycze dla najmłodszych parafian (nadchodzi Dzień Dziecka), a dla starszych osób, w większości pochodzenia polskiego, żywność z długim terminem ważności. Potrzebne są także leki, głównie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama