Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Ponad 270 dzieci poszło do nowego przedszkola. Placówka robi wrażenie [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
1 września, 17:06
Maluchy z Nowego nie będą się już wreszcie gnieździć w starym, ciasnym przedszkolu.
W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz gminy i proboszcz parafii w Nowem
Fot. Jan Plit

1 września otwarto nowe przedszkole przy alei 3 Maja. Stanęło obok starego budynku, który gmina zamierza przeznaczyć na żłobek. Prace rozpoczęto jesienią 2019 r. Budynek o powierzchni 2,5 tys. m kw. i zagospodarowanie terenu z dużym parkingiem i chodnikami kosztowały w sumie 11 mln zł.

- To była kosztowna, ale potrzebna inwestycja. Stara siedziba była już za ciasna dla ponad 270 dzieci, które dziś bez problemu mieszczą się w nowej placówce – argumentuje Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Sądząc po reakcjach rodziców i dzieci, nowoczesne, kolorowe wnętrza przypadły im do gustu. Maluchy mają też do dyspozycji dwa place zabaw.

1 września na otwarciu przedszkola byli burmistrz i przewodniczący rady miejskiej Marek Słomiński oraz przedstawiciel wykonawcy. Poświęcenia dokonał proboszcz Grzegorz Kaiser.

- Na razie nie robiliśmy żadnej fety ze względu na ograniczenia covidowe. Pomyślimy o tym za parę miesięcy, kiedy uspokoi się sytuacja epidemiczna – wyjaśnia Czesław Woliński.

 a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl