Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Przedszkolaki z wizytą w komisariacie. Policjanci zadbali, aby było ciekawie

Dzieci z przedszkola w Nowem odwiedziły policjantów w komisariacie. Mundurowi opowiadali o swojej pracy i przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło też atrakcji.

Udostępnij
wizyta-1

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowem gościli grupę sześciolatków z przedszkola w Nowem. Mundurowi opowiadali dzieciom o swojej służbie, zaprezentowali stanowiska pracy, omówili, do czego służą poszczególne urządzenia oraz opowiedzieli, jak ważne są ich zadania. Nie obyło się oczywiście bez wielu pytań o to, jak wygląda praca policjanta na co dzień i kto trafia za przysłowiową "kratę".

Funkcjonariusze przygotowali również pokaz sprzętu policyjnego. Dzieci mogły usiąść w radiowozie, usłyszeć włączone syreny i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby przekazać przedszkolakom informacje o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny oraz na co uważać i jak unikać zagrożeń. Dzieci z zaciekawieniem słuchały rad policjantów o tym, jak być bezpiecznym na drodze, jak zachować się podczas kontaktów z obcymi osobami, czy nieznanymi zwierzętami.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama