Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Przypominamy, kto odpowiada za odśnieżanie ulic i dróg w gminie Nowe

Andrzej Pudrzyński
11 lutego, 11:12
Gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe – jak wszędzie, również w gminie Nowe, poszczególne ulice i drogi mają różnych właścicieli. Powoduje to czasami dezorientację wśród mieszkańców, którzy nie rozróżniają, kto jest odpowiedzialny za ich odśnieżanie.
Drogi w gminie Nowe mają czterech zarządców
Fot. Jan Plit

REKLAMA

Gmina Nowe dzieli się na cztery strefy kolejności zimowego utrzymania dróg i ulic. Określają one czas, w jakim należy podjąć działania zapewniające ich przejezdność (gmina zleca to czterem wykonawcom):

w I strefie zimowego utrzymania – niezwłocznie, nie później niż w ciągu 30 minut od momentu ustania opadów śniegu lub przyczyn powodujących śliskość;
w II strefie zimowego utrzymania – nie później niż w ciągu 120 minut od momentu ustania opadów śniegu lub przyczyn powodujących śliskość i gołoledź;
w III i IV strefie zimowego utrzymania – wyłącznie na zlecenie zamawiającego.

Podajemy wykaz ulic w Nowem, za których utrzymanie odpowiada gmina - pobierz.

Mapa dróg gminnych poza miastem – pobierz.
REKLAMA
Wykaz dróg, za których zimowe utrzymanie odpowiadają inni zarządcy:

droga krajowa nr 1: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad;
droga wojewódzka nr 337 w Nowem (ul. Kolejowa) – Milewko - Włosienica: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Rejon Dróg Wojewódzkich w Żołędowie, nr tel. 52 381 37 01;
drogi powiatowe: Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu, nr tel. 52 568 32 24:

 • Bochlin - Kozielec,
 • Nowe - Tryl - Mątawy,
 • Kończyce - Mały Komorsk,
 • Zdrojewo - Krzewiny,
 • od drogi wojewódzkiej nr 377 do Przyn,
 • od drogi wojewódzkiej nr 377 do Milewa,
 • od skrzyżowania (Milewo/Milewko) do Rychławy.

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami do obowiązków właścicieli nieruchomości należy między innymi uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, bezpośrednio przy jej granicy. Właściciel nie jest zobowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie samochodów.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA