Strażacy dostali wóz, załatwili sponsorów i zabrali się za budowę garażu [zdjęcia]

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowem świetnie sobie radzi nie tylko podczas pożarów i wypadków, ale też wtedy, kiedy trzeba zadbać o potrzeby jednostki. Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców.
p1560953

Niedawno z okazji Dnia Strażaka OSP w Nowem dostała z komendy wojewódzkiej stara z 21-metrową drabiną.

- Taki wóz był nam bardzo potrzebny, bo poprzedni był już tak wysłużony, że nie nadawał się do użytku. Bez tego nie mogliśmy gasić pożarów na wyższych kondygnacjach. Na szczęście to już nie potrwa długo – nie ukrywa zadowolenia Jarosław Steinborn, komendant OSP w Nowem.

Wóz nie jest nowy, ale posłuży jednostce ładnych parę lat, a co więcej dostała go za darmo. Obecnie przechodzi przegląd w Toruniu.

Taki wóz był nam bardzo potrzebny, bo poprzedni był już tak wysłużony, że nie nadawał się do użytku

- Nie może stać pod gołym niebem, dlatego szybko musieliśmy postawić garaż. Poszło nam sprawnie, dzięki pomocy władz i miejscowych firm. Z własnych składek kupiliśmy cement, burmistrz załatwił piach, przedsiębiorstwa pożyczyły betoniarki, a właściciel firmy Alicja, produkującej garaże, obiecał blachę i ekipę, która postawi garaż dla naszego stara – wymienia Jarosław Steinborn.

Strażacy zakasali rękawy i w ubiegłą sobotę zabrali się do pracy. Wylali fundamenty i betonową posadzkę pod przyszły garaż.

- Cała jednostka pomagała – chwali swoich podwładnych komendant.

Wóz przyjedzie z Torunia do Nowego pod koniec maja.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo strażacy Osp Nowe! 

Brawo strażacy Osp Nowe! 

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors