Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Tak było na świątecznym kiermaszu w Nowem. Zobaczcie wideo i zdjęcia

W sobotę po raz szósty zorganizowano Pozarządowy Kiermasz Świąteczny w Nowem. Nazwa wzięła się stąd, że jego inicjatorami są organizacje pozarządowe. Wsparcia udziela jednak również gmina. Frekwencja, podobnie jak w poprzednich edycjach, dopisała.

Udostępnij
p1920165

REKLAMA

 Poniżej wideo, tekst i zdjęcia z kiermaszu świątecznego w Nowem.

https://www.youtube.com/watch?v=RYqaCDos2DI

Jak przystało na kiermasz świąteczny, w sobotę na Rynku w Nowem nie zabrakło stoisk z ozdobami świątecznymi, wyrobami rękodzieła i rozmaitymi specjałami.

Były też występy artystyczne i oczywiście Święty Mikołaj. W rolę jego pomocnika wcielił się nawet Czesław Woliński, burmistrz Nowego, który rozdawał dzieciom słodycze.
REKLAMA

Na stoisku Stowarzyszenia Nowe Różowe Okulary można było kupić niespodzianki za 20 zł.
 
Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na przyszłoroczne badania USG dzieci poniżej 6. roku życia z gminy Nowe.

[vpg_picker:13352]

Organizatorzy i współorganizatorzy kiermaszu: Fundacja Aktywizacji i Integracji, Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary, Caritas, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Nowem, Centrum Kultury Zamek, Urząd Gminy w Nowem, Zakłady Mięsne Nove, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mały Komorsk Swojacy.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama