Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Tak obchodzono Święto Niepodległości w Nowem. Zobaczcie wideo

red
11 listopada 2022, 17:12
Nowe zaczęło celebrować Narodowe Święto Niepodległości już w czwartek, kiedy na orliku rozegrano turniej piłkarski "Gramy dla Niepodległej" z udziałem uczniów szkół podstawowych. Kluczowym punktem obchodów 11 listopada była uroczystość na Rynku.
Podczas uroczystości nie zabrakło także jeźdźców w strojach husarii
Fot. Jan Plit

Piątkowe obchody rozpoczęła o godz. 9.30 msza za Ojczyznę w farze, po której przedstawiciele władz gminy, poczty sztandarowe i mieszkańcy przeszli na Rynek.

Dokonano tutaj uroczystego podniesienia flagi, a salwę honorową oddała kompania 8. Batalionu Walki Radioelektronicznej z Grudziądza. Burmistrz wygłosił przemówienie, przytaczając list z życzeniami z okazji święta od władz Radziwiłowa, partnerskiego miasta Nowego w nękanej wojną Ukrainie.

Po południu w Centrum Kultury Zamek rozpoczęła się prelekcja "Z dziejów Nowego", a także recital Cantores Novienses i otwarcie stałej wystawy poświęconej historii Nowego i okolic.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl