Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Te mieszkania mają pomóc bezdomnym stanąć na nogi

Andrzej Bartniak
14 lutego 2023, 20:53
Pod koniec lutego ma się zakończyć remont dwóch małych mieszkań w Nowem, w których wkrótce zamieszkają trzy osoby pragnące wyjść z bezdomności.
Ponad połowa pieniędzy na remont mieszkań przy ul. Gdańskiej pochodzi z unijnej dotacji
Fot. UG Nowe

Trwa remont dwóch mieszkań przeznaczonych na potrzeby osób wychodzących z bezdomności. Lokale przy ul. Gdańskiej w Nowem mają być gotowe pod koniec lutego.

Prace, prowadzone przez grudziądzką firmę Obiekt, wyceniono na 68 tys. zł. Udział gminy wyniesie 30 tys. zł. Pozostałą część stanowi dofinansowanie unijne.

Pomoc na start

Prawdopodobnie w marcu do mieszkań przy ul. Gdańskiej wprowadzą się trzy osoby.

- W tej chwili trwa rekrutacja osób najbardziej gotowych do tego, aby powierzyć im mieszkanie, za które będą w pełni odpowiadać - wyjaśnia Joanna Partyka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowem, koordynator projektu. - Pod uwagę brane są różne czynniki. Również to, czy osoby te posiadają dochody, które pozwolą im utrzymać lokale.

Do sierpnia lokatorzy będą objęci specjalnym finansowym parasolem ochronnym. Potem będą już musieli radzić sobie przede wszystkim sami. Wszystko ma się jednak odbywać pod okiem pracowników pomocy społecznej.

Nauka wydawania pieniędzy

- Jedną z przyczyn, dla których niektórzy popadają w poważne problemy jest niezaradność finansowa - tłumaczy Joanna Partyka. - Będziemy uczyć naszych podopiecznych, jak właściwie gospodarować pieniędzmi, które otrzymują w ramach renty czy zasiłków. To jedno z wielu założeń tego projektu, którego celem jest umożliwienie jego uczestnikom pełne wyjście z bezdomności.

Zgodnie z regulaminem osoby, którym zostaną przyznane lokale, mogą w nich przebywać bezterminowo. Oczywiście w każdym momencie będą mogły go opuścić, jeśli uznają, że są już pełni gotowe na to, aby dalej samodzielnie iść przez życie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl