Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Tadeusz, Cyryl, Wioletta
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • pochmurnie
  Jutro:
  15°C / 7°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  14°C / 6°C

Wóz już dawno przyjechał, ale dopiero teraz strażacy z Nowego uczcili nowy nabytek [wideo i zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński, Jan Plit
2 października, 18:39
Ochotnicza Straż Pożarna w Nowem wyrusza do akcji nowym wozem od grudnia ubiegłego roku. Jednak z powodu wcześniejszych ograniczeń związanych z Covid-19, dopiero w sobotę jednostka mogła uroczyście świętować ten fakt.
Burmistrz Czesław Woliński przekazuje symbolicznie kluczyki do wozu strażackiego
Fot. Jan Plit

Oprócz OSP Nowe, w uroczystości wzięli także udział druhowie z ochotniczych straży w Rychławie, Małym Komorsku, Warlubiu i Kolonii Ostrowickiej. Władze gminy reprezentowali burmistrz Czesław Woliński i wiceburmistrz Zbigniew Lorkowski. Poświęcenia samochodu dokonał wikariusz ks. Robert Broca.

Volvo z napędem 6x6, które służy OSP Nowe od grudnia ubiegłego roku, może zabrać 9,2 tys. litów wody. Pompa tłoczy 3,2 tys. litrów na minutę. Ma też zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 920 litrów i działko wodno-pianowe na dachu. Jednostka dysponuje też nową drabiną na podwoziu stara.

Wóz kosztował 1 mln 50 tys. zł. Bez wsparcia samorządu trudno byłoby myśleć o jego zakupie. Gmina Nowe wyłożyła 470 tys. zł. Reszta środków pochodziła z  MSWiA - 550 tys. i ze starostwa – 30 tys. zł.

Do jego uzbrojenia, czyli kupna m.in. pompy pływającej i dmuchawy oddymiającej, dołożyły Bank Spółdzielczy w Nowem i Zakłady Mięsne Nove.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl