Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Wymiana przydrożnego oświetlenia w gminie Nowe zbliża się do końca

Pod koniec lipca zakończy się, zakrojona na dużą skalę, wymiana oświetlenia na przydrożnych latarniach w gminie Nowe. Inwestycja obejmuje nie tylko miasto, ale też większość wsi.

Udostępnij
lamyy-1

W sumie zaplanowano wymianę 800 opraw w niemal całej gminie Nowe. Oprócz tego zostaną zmodernizowane skrzynki elektryczne obsługujące nowe lampy.

Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się pod koniec czerwca, ale pojawiły się trudności z uzyskaniem wszystkich zezwoleń koniecznych do prowadzenia prac w pasie drogi krajowej nr 91.

- Konieczne było sporządzenie aneksu, który wydłuża termin realizacji o miesiąc - tłumaczy Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Biorąc pod uwagę tempo realizacji, z pewnością do końca lipca firma wywiąże się z zadania.

Przejście na energooszczędne LED-y pozwoli obniżyć gminie koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej.

Dzięki zmianie barwy znacząco poprawi się też widoczność. Nie bez znaczenia jest też fakt, że tego typu oświetlenie jest znacznie mniej awaryjne, co również przekłada się na obniżenie późniejszych kosztów eksploatacji.  

W sumie inwestycja pochłonie 1,3 mln zł.

Prace mają potrwać do końca lipca

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama