Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Zamkowe poddasze zmieniło się nie do poznania. Co tam będzie? [zdjęcia]

bart
13 lipca, 20:42
Dobiegają końca prace związane z adaptacją poddasza w zamku w Nowem. Przybyły dwie piękne sale. Już wiadomo, kto będzie z nich korzystał.
Tak prezentuje się nowa sala konferencyjna urządzona na poddaszu
Fot. UG Nowe

REKLAMA

Po wielu latach starań zamek otrzymał nowy dach i przeprowadzono prace związane z adaptacją poddasza. Jeszcze tylko drobne prace wykończeniowe i będzie można skorzystać z nowej zamkowej przestrzeni.

- Zgodnie z założeniami rewitalizacji, sala konferencyjna oraz pomieszczenie biurowe zostaną oddane przede wszystkim do dyspozycji seniorów oraz klubu młodzieżowego - wyjaśnia Zbigniew Lorkowski, zastępca burmistrza Nowego.

Aby seniorzy nie mieli problemów z dostaniem się na poddasze, zamontowano windę.

Jednak to nie wszystko, w ramach projektu wykonano również nową sieć hydrantową oraz alarmowy system przeciwpożarowy w całym budynku. Obecnie trwa modernizacja parteru. Kilka następnych tygodni zajmą sprzątanie, ustawianie mebli i przenosiny księgozbioru do biblioteki.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl