Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Tak 35 lat temu wyglądało otwarcie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
2 września 2021, 19:44
1 września minęła 35. rocznica oddania do użytku Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu. Pretekstem do przypomnienia tego wydarzenia, oprócz samej daty, są przede wszystkim zdjęcia upamiętniające otwarcie szkoły, które niedawno trafiły do naszej redakcji.
Ciekawe, ilu z tych uczniów nadal mieszka w Świeciu?
Fot. Henryk Sarnecki

Decyzja o rozpoczęciu budowy szkoły na Mariankach była konsekwencją dynamicznego rozwoju osiedla. Gwałtownie wzrastała liczba dzieci, które zmuszone były chodzić do dość odległych podstawówek nr 1,3,5 i 7.

Informację o tej inwestycji przyjęto z wielką radością. Prasa zachwycała się nowoczesnymi rozwiązaniami zaproponowanymi przez architektów. Warto nadmienić, że ambitne plany zakładały m.in. budowę basenu o długości 25 m. Miał on służyć nie tylko uczniom "ósemki", ale też innych świeckich szkół. Rozpoczęcie budowy pływalni miało nastąpić w 1986 r., a więc po oddaniu do użytku szkoły. Nigdy jednak do tego nie doszło.

Inauguracja pierwszego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 8 przypadła 1 września 1986 r. "Ósemka" miała wtedy 1239 uczniów i 57 nauczycieli. Pierwszym dyrektorem została Leonarda Szulc, wicedyrektorami były Halina Mądrzak i Danuta Rydzkowska.

Historyczne zdjęcia możemy zaprezentować dzięki uprzejmości Anny i Waldemara Kustosz.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl