Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Pozwoliły rywalkom podnieść się z kolan

Joker-Mekro prowadził już w Gliwicach 2:0 i w trzecim secie 22:18, a mimo to przegrał całe spotkanie 2:3 po tie-breaku.

Udostępnij
joker-2

Sprawdziło się stare, siatkarskie powiedzenie, że kto nie wygrywa meczu 3:0, przegrywa 2:3. W pierwszym secie nasz zespół zagrał wręcz koncertowo. W ataku brylowała Karolina Florczak, a cenne punkty dorzucały również Karolina Bednarek i Klaudia Grzelak. Joker prowadził już 21:10, by ostatecznie pewnie zwyciężyć 25:16.

Fatalny trzeci set

W drugim secie, gra ponownie układała się pod dyktando świecianek, które systematycznie budowały przewagę. W połowie seta wynosiła ona już 7-8 punktów i tylko lekki przestój pod koniec partii sprawił, że rywalki od stanu 16:23 nadrobiły kilka punktów, ale ostatecznie Joker wygrał 25:21.

W trzecim secie na początku nic nie zapowiadało, że losy meczu mają się całkowicie odmienić. Wynik co prawda długo oscylował w okolicach remisu (13:13, 15:15), ale po znakomitej serii i kilku punktach z rzędu nas zespół osiągnął przewagę 22:18. Wydawało się, że była ona na tyle bezpieczne, by wyjechać z Gliwic z pewnym zwycięstwem 3:0. Nic z tych rzeczy. Kobieca siatkówka po raz kolejny pokazała jak jest przewrotna. Od wspomnianego stanu 22:18, Jokerki straciły 7 punktów z rzędu i w niewyobrażalnych okolicznościach przegrały trzeciego seta 22:25!

Tie-break nie pomógł

Takie sytuacje zawsze wpływają pozytywnie na zespół goniący i dodają mu wiatru w żagle. Nie inaczej było tym razem. Czwarty set był wyraźnie lepszy w wykonaniu gliwiczanek, które zwyciężyły do 17.

Tie-break wyglądał już bardzo źle w wykonaniu Jokera. Drużyny zmieniały strony przy wyniku 8:2 dla gospodyń i nie było już szans nadrobić w tak krótkim czasie, tak sporej straty. Ostatecznie Joker przegrał wysoko 5:15 i mając zwycięstwo za trzy punkty na talerzu powrócił z Gliwic z punktem na pocieszenie za porażkę 2:3. Niepokojące przestoje w grze trzeba będzie szybko wyeliminować, bo już w najbliższej kolejce w sobotę, przyjeżdża do nas lider z Kalisza.

Wynik meczu:

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Joker-Mekro Energoremont Świecie 3:2 (16:25, 21:25, 25:22, 25:17, 15:5).