Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Wirus nadal groźny. Oddział dziecięcy Nowego Szpitala pełen jest małych pacjentów

W całym kraju odnotowuje się wzrost infekcji u dzieci wywołanych wirusem RSV. Widać to również po liczbie małych pacjentów przebywających w Nowym Szpitalu w Świeciu.

Udostępnij
131506294_s

Wirus RSV wywołuje zakażenia górnych dróg oddechowych. Najczęściej atakuje niemowlęta i kilkumiesięczne dzieci. Nie jest to jednak reguła, bo powoduje zakażenia także u kilkulatków, a nawet, ale zdecydowanie rzadziej, u dorosłych.

Jednym z charakterystycznych objawów infekcji jest zwiększona ilość wydzieliny śluzowej wokół ust. Kolejne objawy RSV to kaszel, katar i ból gardła. Są podobne do zwykłego przeziębienia, co może wielu rodziców wprowadzić w błąd. Dlatego warto zawczasu zasięgnąć porady lekarskiej.

Na oddziale pediatrii Nowego Szpitala w Świeciu pod koniec ubiegłego tygodnia przebywało 15 dzieci. Zajęte były wszystkie łóżka, m.in. z powodu wirusa RSV.  W środę liczba hospitalizowanych spadła do 10. Na razie trudno spekulować, czy to trwały trend i czy za kilka dni liczba pacjentów znowu nie wzrośnie.

- Dzieci wymagają leczenia szpitalnego najczęściej z powodu biegunek, zapalenia płuc, duszności wywołanych alergiami oddechowymi. Zdarzają się też inne, typowe dla wieku dziecięcego dolegliwości, np. bóle brzucha czy omdlenia – wyjaśnia Marta Pióro, rzecznik Nowego Szpitala w Świeciu.

Jak dodaje Marta Pióro, pocieszające jest to, że liczba pacjentów z wirusem RSV systematycznie maleje. Nie znaczy to jednak, że należy lekceważyć zagrożenie.

Większość infekcji spowodowanych przez wirusa ma dość łagodny przebieg. W cięższych przypadkach powoduje duszności, bezdechy, zapalnie lub nawet uszkodzenie płuc.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

taki wirus nie istnieje, te

taki wirus nie istnieje, te dzieci udają, wymyślono go sobie żeby zarabiać na lekach i żeby zniewolić niemowlaki. Pewnie podczas leczenia wszczepia im się czipy bla bla bla 😀

to chyba zle dane, w zeszłym

to chyba zle dane, w zeszłym tygodniu leżałam na oddziele i najwiecej pacjentów na dziecięcym było z jelitowka 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Kierowcy jadący w kierunku Gdańska i Torunia muszą spodziewać się utrudnień.

Wiadomości

W poniedziałek, krótko przed godz. 10.00, na trasie Szewno - Bukowiec samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Co jest grane?

W najbliższą niedzielę parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława Biskupa będzie obchodzić swoje święto. Z tej okazji zaplanowano piknik z licznymi atrakcjami.

Wiadomości

Na placu zabaw przy orliku koło Szkoły Podstawowej nr 8 na Mariankach znowu pojawił się śmierdzący problem. Ktoś załatwił się w jednej z "rakiet"....

Wiadomości

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Prace ruszą niebawem.

Wiadomości

Siedem zastępów straży gasiło w czwartek pożar budynku, w którym przebywały cztery osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala z poparzeniami.

Wiadomości

Po ostatnim wypadku i zgłoszeniach od mieszkańców, miasto zapowiada działania straży miejskiej wobec użytkowników hulajnóg, którzy nie przestrzegają przepisów.

Wiadomości

Od czwartku Nadleśnictwo Trzebciny wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu na części dwóch leśnictw w powiecie świeckim.

Wiadomości

Gmina chce poznać opinie mieszkańców na temat zbiornika wodnego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Świeciu. Dziś ruszają konsultacje w tej sprawie jego rewitalizacji.

Styl życia

Dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbyły się mistrzostwa przedszkoli o wielką nagrodę Mondi. Tym razem główne trofeum przypadło reprezentacji Przedszkola nr 9 w...

Wiadomości

Dzielnicowy ze Świecia zatrzymał do kontroli kierowcę quada, który nie stosował się do przepisów. Okazało się jednak, że lista jego przewinień była dłuższa.

Historia

Niedługo będzie przypadała okrągła rocznica powstania nekropolii przy ul. Sienkiewicza w Świeciu. Założono ją, kiedy na poprzednim cmentarzu zaczynało już brakować miejsca.

Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek zostanie podpisana umowa na przebudowę prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 240 na trasie Świecie-Tuchola. Prace ruszą niebawem.

Wiadomości

Siedem zastępów straży gasiło w czwartek pożar budynku, w którym przebywały cztery osoby. Jedna z nich została zabrana do szpitala z poparzeniami.

Wiadomości

Gmina chce poznać opinie mieszkańców na temat zbiornika wodnego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Świeciu. Dziś ruszają konsultacje w tej sprawie jego rewitalizacji.

Wiadomości

Dzielnicowy ze Świecia zatrzymał do kontroli kierowcę quada, który nie stosował się do przepisów. Okazało się jednak, że lista jego przewinień była dłuższa.

Wiadomości

Podajemy aktualną listę jezior znajdujących się na terenie powiatu świeckiego, na których obowiązuje zakazu używania jednostek pływających o napędzie spalinowym.

Wideo

Wideo

Reprezentacje trzech szkół ponadpodstawowych wzięły udział w etapie rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w świeckiej hali.

Wideo

W miniony piątek z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu żegnali się uczniowie kończący liceum, technikum i studium kształcące w zawodzie opiekun medyczny.

Wideo

Po zimowej przerwie na Duży Rynek w Świeciu powróciły kolorowe parasole.