Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Joker odsłania pierwsze karty. Do zespołu dołączy Brazylijka

sport
16 maja, 20:48
Działacze Jokera Świecie zaczęli informować o pierwszych transferach na nowy sezon i już na starcie odpalili prawdziwą bombę. Po raz pierwszy nasz zespół będzie reprezentować Brazylijka Andressa Picussa. Nowe kontrakty podpisały też Joanna Sikorska, Natalia Skrzypkowska i Agata Nowak.
Andressa Picussa
Fot. Joker Świecie

Poprzedni sezon Joker Świecie rozegrał w całości w krajowym składzie. Andressa Herminia Gelenski Picussa będzie pierwszą w historii klubu zawodniczką, pochodzącą z kraju kawy. Urodzona w 1989 roku w Kurytybie środkowa ma 192 cm wzrostu, będzie więc solidnym wzmocnieniem bloku Jokera.

Picussa ma bardzo bogate siatkarskie CV. Trzykrotnie zdobywała mistrzostwo Brazylii w latach 2011, 2012, 2013. Ma też na koncie grę w Turcji oraz mistrzostwo Azerbejdżanu w barwach Azeryol Baku w 2015 roku (grała w jednej drużynie z Jovaną Brakocevic).

Joker Świecie będzie dopiero drugim polskim klubem dla brazylijskiej środkowej. W poprzednim sezonie w barwach E.Leclerc Moya Radomki Radom, Picussa rozegrała 28 spotkań (94 sety), w których zdobyła 159 punktów, z czego 34 bezpośrednio blokiem. W meczu przeciwko Grot Budowlani Łódź otrzymała statuetkę MVP, zdobywając 16 punktów.

Joker ogłosił również, że w klubie pozostaną trzy zawodniczki z poprzedniego sezonu, tj. najskuteczniejsza siatkarka drużyny Joanna Sikorska, a także Agata Nowak i Natalia Skrzypkowska. Ta ostatnia dołączyła do drużyny na samym końcu, dopiero w grudniu ubiegłego roku, ale teraz z kolei jako jedna z pierwszych parafowała nową umowę.

Z klubem pożegna się za to kilka zawodniczek, w tym wychowanka Jokera – Katarzyna Wenerska, która wybrała podobno ofertę jednego z najlepszych klubów w Polsce. W Jokerze nie wystąpi również Magdalena Jurczyk. W ślad za byłym trenerem Marcinem Wojtowiczem do Tarnowa powędrowały natomiast Pola Nowacka, Wiktoria Kowalska oraz Adrianna Kukulska.

sportatextraswiecie [dot] pl