Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Lider odjechał Futsalowi. Ma osiem punktów przewagi

red
24 stycznia 2023, 11:24
Futsal Świecie przegrał w Gdańsku z AZS UG Futsal 2:5 i oddalił się od czołówki tabeli. Czerwoną kartkę za podważanie decyzji sędziego dostał grający trener Marcin Mikołajewicz.
zdjęcie ilustracyjne / archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Mecz w Gdańsku rozpoczynał rundę rewanżową I ligi grupy północnej. Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla świecian, którzy już w 3 minucie objęli prowadzenie po golu Olafa Wójtowicza, dla którego był to debiut w meczu pierwszoligowym w barwach Futsal Świecie.

Chwilę później Jakub Hapka mógł podwyższyć wynik, ale trafił w słupek. W 5 minucie gospodarze wyrównali po ładnym uderzeniu z dystansu Szymona Kuzio. Na trzy minuty przed przerwą doszło do pierwszej bardzo kontrowersyjnej, ale jak się potem okazało, niejedynej sytuacji w tym meczu.

REKLAMA
REKLAMA

Po strzale Karola Czyszka, do dobitki dobiegł Jakub Hapka, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w Piotra Wardowskiego.

Świecianie reklamowali zagranie ręką w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Na domiar złego, ten sam zawodnik kilka sekund później wykorzystał złe podanie bramkarza ze Futsal Świecie, Bartosza Piotrowskiego i zdobył gola, dającego do przerwy prowadzenie 2:1 gdańszczanom.

REKLAMA
REKLAMA

Już na początku drugiej połowy, zespół z Trójmiasta podwyższył prowadzenie na 3:1 po golu Macieja Urtnowskiego. Potem inicjatywę przejęła świecka ekipa, ale zabrakło skuteczności. Aż do 29 minuty.

Po kolejnej świetnej akcji Olafa Wójtowicza, piłkę do własnej bramki skierował Maciej Urtnowski. Na 5 minut przed końcem meczu Futsal Świecie bliski był wyrównania, ale po tym, gdy w polu karnym przewracany był Piotr Kaczkowski, sędziowie uznali, że nie było faulu i dodatkowo ukarali popularnego "Kaczka" żółtą kartką za dyskusję.

W podobnej sytuacji pod drugą z bramek arbitrzy użyli gwizdka, uznając, że Paweł Kwiatkowski faulował Szymona Kuzio w polu karnym. Gdańszczanie wykorzystali okazję i piłkę do bramki strzałem z sześciu metrów skierował Piotr Wardowski.

REKLAMA
REKLAMA

W końcówce Futsal Świecie musiał już ryzykować grę z wycofanym bramkarzem, ale zamiast odrobić straty, gospodarze zdobyli jeszcze piątą bramkę autorstwa Macieja Urtnowskiego. Niestety tuż po meczu nerwowo nie wytrzymał grający trener Marcin Mikołajewicz, który wdał się w dyskusję z sędziami, kwestionując ich pracę w tym meczu, za co został ukarany czerwoną kartką.

W konsekwencji, "Mikiego" zabraknie w najbliższym spotkaniu derbowym z TAF-em Toruń. Po tej porażce Futsal Świecie traci już do lidera z Gdańska 8 punktów, które niezwykle ciężko będzie nadrobić w następnych kolejkach. Świecianie nadal zajmują piątą pozycję w ligowej tabeli.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA