Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Nasi lekkoatleci bili „życiówki” i zgarniali medale

Znakomite wyniki osiągnęli zawodnicy ze Świecia podczas Halowych Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Toruniu. Wielu z nich poprawiło przy tym własne rekordy.

Udostępnij
kuba-saldat

W zawodach w Arenie Toruń startowali zawodnicy z całej Polski, ale oddzielnie dokonywano klasyfikacji w ramach Halowych Mistrzostw Województwa w kategoriach wiekowych U18 i U20. Dobre wyniki osiągnęli w nich zawodnicy Wdy Świecie, Duo-Set Świecie oraz LUKS-u Serock.

Kolejny raz mistrzem województwa w pchnięciu kulą U18 został Jakub Saldat (Duo-Set Świecie), który pobił własny rekord życiowy na hali, osiągając wynik 15,22 m. W klasyfikacji ogólnej mityngu, dało mu to drugie miejsce za Mateuszem Helmanem (LKZ Ziemi Puckiej Puck), który osiągnął wynik 15,76 m.

Oczekiwań kibiców nie zawiodła również najlepsza świecka sprinterka, Aleksandra Piotrowska. Lekkoatletka Wdy Świecie okazała się najlepszą sprinterką naszego województwa w biegu na 60 metrów z wynikiem 7,71 s. co również było jej rekordem życiowym.

Lepsza w całym mityngu była tylko Martyna Seń (Agros Zamość) – 7,51 s. Obie sprinterki osiągnęły również najlepsze czasy w biegu na 200 metrów. Aleksandra Piotrowska uzyskała wynik 25,25 s. a Martyna Seń 24,95 s. Na tym dystansie Piotrowska również była najlepsza spośród sprinterek z kujawsko-pomorskiego, ale w tej kategorii organizatorzy nie przewidzieli medali.

Dobrze spisał się również Igor Sierpniewski z Wdy Świecie, który zdobył złoty medal mistrzostw województwa w biegu na 60 metrów z czasem 7,38 s, a w biegu na 300 metrów był czwarty.

Pozostali lekkoatleci z powiatu świeckiego zajęli następujące miejsca w klasyfikacji mistrzostw województwa:

• Joanna Kater (kobiety U20) – Wda Świecie – 4. miejsce w biegu na 200 metrów – z czasem 28,84 s.
  • Maciej Sadowczyk (mężczyźni U18) – Wda Świecie – 6. miejsce w biegu na 300 metrów – z czasem  38,21 s (rekord życiowy)
  • Natalia Jasińska (kobiety U18) – Duo-Set Świecie – 3. miejsce w pchnięciu kulą – 9,77m.
  • Katarzyna Klaybor (Kobiety U20) – LUKS Serock – 7. miejsce w biegu na 60 metrów – 8,90 s. (rekord życiowy).