Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Troje pięściarzy Wdy na pewno wróci z medalami

red
7 grudnia 2022, 16:50
Jakub Słomiński, Patrycja Kuc i Karolina Ampulska walczą o medale Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w boksie, które odbywają się w Zabrzu. Już wiadomo, że każde z nich wróci z krążkiem na szyi, ważą się jedynie ich kolory.
Kadra Wdy Świecie (od lewej): Karolina Ampulska, Patrycja Kuc, Jakub Słomiński i trener Leszek Piotrowski
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

W Zabrzu rozgrywane są właśnie XCIII Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie i XXII Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek. Trzyosobowa reprezentacja Wdy Świecie pojechała na te zawody wraz z trenerem Leszkiem Piotrowskim.

Pierwszy medal zdobyła już dla Wdy Karolina Ampulska, która wywalczyła brąz w kategorii 54 kg. W jej wadze wystartowało najwięcej, bo sześć bokserek. W ćwierćfinale Ampulska zgodnie z oczekiwaniami pokonała Natalię Mlekicką (Żoliborska Szkoła Boksu) 5:0 (30:26, 29:28, 30:25, 30:26, 30:26).

REKLAMA
REKLAMA

W półfinale zawodniczka Wdy trafiła na swoją najgroźniejszą rywalkę z którą przegrała ubiegłoroczny finał – Sandrę Drabik. Niestety znów górą okazała się bokserka z Kielc, która pokonała Ampulską na punkty 5:0 (30:27, 29:27, 29:28, 29:28, 30:27). Tym samym Karolina Ampulska przywiezie z Zabrza brązowy medal.

Dużo mniejszą konkurencję w swojej wadze miała natomiast Patrycja Kuc (66 kg). W jej wadze zgłosiły się tylko dwie rywalki, ale ostatecznie jedna zrezygnowała.

Dzięki temu zawodniczka Wdy w swoim debiucie podczas Mistrzostw Polski Seniorek od razu zmierzy się w pojedynku o złoty medal (w środowy wieczór) z Katarzyną Szarańską (Skorpion Szczecin).

REKLAMA
REKLAMA

Świecki multimedalista Jakub Słomiński pojechał natomiast do Zabrza po swój siódmy złoty medal MP w kategorii seniorów z rzędu i trzynasty złoty medal w ogóle. W pierwszej rundzie świecianin trafił wolny los. W półfinale Jakub nie dał szans Dawidowi Tomczykowi (Imperium Wałbrzych), wygrywając 5:0.

W czwartek o godzinie 17.00 Słomiński powalczy o siódme złoto wśród seniorów, a jego rywalem będzie Michał Stępniak z klubu Berej Boxing Lublin.

Łącznie w Mistrzostwach Polski w Zabrzu bierze udział 67 zawodniczek i 105 zawodników.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA