Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Wda Świecie walczy o awans. Idzie przez czwartą ligę jak taran

Po pięciu kolejkach Wda ma w IV lidze komplet 15 punktów i lideruje w tabeli. Wygląda na to, że świecianie poważnie myślą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Udostępnij
Zawodnicy Wdy mają powody do zadowolenia / Fot. FB Wda Świecie

Przed rozpoczęciem sezonu, głośno mówiło się, że Wda Świecie dokonała transferów, pozwalających wierzyć, że klub włączy się w walkę o awans do trzeciej ligi.

Po pięciu kolejkach kibice mogą być wniebowzięci, ponieważ podopieczni Krzysztofa Urtnowskiego zwyciężyli we wszystkich spotkaniach, aplikując rywalom 19 goli i tracąc tylko 2.

Wda pokonywała kolejno: Unię Wąbrzeźno 3:0 (wyjazd), Orlęta Aleksandrów Kujawski 5:0 (dom), Polonię Bydgoszcz 3:1 (wyjazd), Łokietka Brześć Kujawski 4:1 (dom) i w ostatnim meczu Noteć Łabiszyn 4:0 na wyjeździe.

Mecz z Notecią doskonale ułożył się już w pierwszej połowie, po której Wda prowadziła 2:0. Obie bramki z rzutów karnych zdobył dla świecian Michał Kalitta.

Pierwszy gol padł w 19. minucie po faulu na Oskarze Januszewskim, a drugi w 36. minucie po zagraniu ręką w polu karnym.

W drugiej połowie, piłkarze Wdy dołożyli dwa kolejne trafienia autorstwa Damiana Rybackiego, który w 53. minucie zdecydował się na strzał spoza pola karnego oraz Jakuba Węgrzyna, który w 83. minucie ustalił wynik meczu.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama