Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Wiktoria i Kornelia były o włos od medalu w plażówce

sport
27 lipca, 08:59
Młodziczki Jokera Świecie, Wiktoria Szewczyk i Kornelia Drosdowska, zajęły czwarte miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej. Choć czwarte miejsce jest najgorsze dla sportowców, to jednak podopieczne Agnieszki Szewczyk osiągnęły największy sukces w historii klubu w tej kategorii wiekowej.
Wiktoria Szewczyk i Kornelia Drosdowska osiągnęły największy sukces w historii klubu
Fot. Joker Świecie

Do Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej, odbywających się w Warszawie przystąpiły 32 drużyny,  w tym dwie pary, reprezentujące Jokera Świecie: Wiktoria Szewczyk/Kornelia Drosdowska oraz Weronika Herman i Joanna Markowska.

Zawody rozegrano systemem brazylijskim, a więc drużyna odpadała z dalszej rywalizacji po drugiej porażce. Taki los spotkał właśnie nasz drugi duet. Weronika Herman i Joanna Markowska we wtorek 20 lipca uległy Amelii Sikorze i Julii Szydełko (Wieża Radków) 0:2 (16:21, 10:21), a następnie przegrały z parą Paulina Perdian/Karolina Pawluk (UKS SG Kożuchów) 0:2 (20:22, 15:21).

Dużo lepiej zaprezentowała się nasza druga drużyna

Wiktoria Szewczyk/Kornelia Drosdowska. Na inaugurację świecianki pokonały parę Malwina Słabicka/Anna Karasińska (Wieża Radków) 2:0 (21:11, 21:19) oraz wygrały z duetem Martyna Bulzacka/Hanna Puchała 2:1 (Łaskovia Łask), (21:23, 21:18, 15:8).

Kolejnego dnia świecianki pokonały po zaciętym pojedynku parę Zuzanna Rapczyńska/Anna Niechiciałkowska (SAS Sejny) 2:1 (21:11, 19:21, 15:13). Po tej wygranej, Jokerki mogły już sobie zapewnić bezpośredni awans do strefy medalowej, ale w kolejnym pojedynku uległy Lenie Frybel i Zuzannie Maciejewicz 1:2 (UMKS Volley Głogów) 1:2 (16:21, 21:19, 10:15).

W ostatnim dniu mistrzostw,

nasza para wywalczyła awans do półfinału, pokonując po raz drugi w turnieju reprezentantki Łaskovii Łask Hannę Puchałę/Martynę Bulzacką, tym razem 2:0 (21:11, 21:11).

W półfinale podopieczne Agnieszki Szewczyk zmierzyły się z silną parą Julia Radelczuk/Martyna Bielak (Tempo Chełm), która do tej pory w turnieju nie straciła seta. Niestety świecianki przegrały ten pojedynek 0:2 (12:21, 12:21). W meczu o brązowy medal Jokerki ponownie spotkały się z parą głogowską Lena Frybel/Zuzanna Maciejewicz i tym razem znów musiały uznać wyższość rywalek, ulegając 0:2 (18:21, 12:21).

Ostatecznie więc „Jokerki” zajęły na Mistrzostwach Polski w Warszawie czwarte miejsce i choć medal był o włos, to jednak w stawce 32 drużyn taki wynik należy uznać za znakomite osiągnięcie.

sportatextraswiecie [dot] pl