Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Wołoszuk z Mielcarkiem najlepsi w Memoriale Krzyżanowskiego

Już po raz siódmy w Decznie odbył się turniej poświęcony pamięci Eugeniusza Krzyżanowskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Świeciu. Jak co roku w sobotę zorganizowano zawody kobiet, a w niedzielę rywalizowali mężczyźni.

Udostępnij

Rywalizację pań zwyciężyła para zawodowych siatkarek Tauron Ligi – Monika Jagła/Paulina Bałdyga. Drugie miejsce uzyskały Klaudia Parczyńska/Jagoda Radziewicz z Poznania. Na najniższym stopniu podium uplasowały się natomiast Julia Stablewska/Natalia Małachowska (Bydgoszcz).

Kolejne lokaty zajęły odpowiednio:

4. Aleksandra Żurawska/Julia Figura (Świecie)

5. Małgorzata Żygowska/Agnieszka Grudzińska (Tuchola)

6. Wiktoria Jaworska/Zuzanna Pyżewska (Grudziądz).

Turniej mężczyzn, który odbył się dzień później, w niedzielę zgromadził na starcie aż 19 drużyn. Drużyny musiały więc rywalizować systemem brazylijskim do dwóch przegranych meczów.

Obyło się bez niespodzianki. Zawody zwyciężył duet Tomasz Wołoszuk/Wiktor Mielczarek (Osie/Olsztyn). Drugie miejsce zajęli Jakub Nurczyński/Łukasz Kalinowski (Bydgoszcz), a trzecie Konrad Rudnik/Szymon Suchomski (Sępólno Krajeńskie).

Rodzina Eugeniusza Krzyżanowskiego ufundowała nagrody pieniężne dla trzech najlepszych drużyn zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Pierwsze trzy drużyny oprócz nagród finansowych otrzymały również pamiątkowe pucharu, które wręczali Adam Cieślak (zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Świeciu) w turnieju kobiet oraz Jerzy Wójcik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu po zakończeniu zmagań mężczyzn. Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama