Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Złoto, srebro i brąz dla młodych karateków ze Świecia

red
14 marca 2023, 19:33
W ubiegłą sobotę w Kaliszu Pomorskim odbyły się kolejne zawody z cyklu Washi Cup II. Wzięli w nich udział karatecy z 11 miejscowości, w tym również ze Świecia.
Zawodnicy Szkoły Kyokushin Karate w Świeciu
Fot. nadesłane

Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach kata, kumite, graplingu oraz shinken shobu. Świecie reprezentowało 9 zawodników ze Szkoły Kyokushin Karate.

Wyniki indywidualne zawodników ze świeckiego klubu:

  • I miejsce kumite dziewcząt: Marianna Jędrzejewska (U9)
  • II miejsce kumite chłopców: Remigiusz Woliński (U10)
  • III miejsce kumite chłopców: Jakub Kucharzewski (U10)
  • III miejsce kumite dziewcząt: Julia Pietras (U12)

Opiekunem zawodników był senpai Adam Poćwiardowski.

- Ważnym aspektem rozwoju dzieci i młodzieży, oprócz rozwoju fizycznego, jest rozwój duchowy - podkreśla Jakub Kunkel, prezes stowarzyszenia i główny instruktor Szkoły Kyokushin Karate w Świeciu. - Mam tu na myśli aspekty związane z kształtowaniem charakteru, zachowania godności, pewności siebie, ale i pokory.

Trening karate uczy również pewnych zasad, zwanych etykietą dojo, określających zachowanie karateki w salach ćwiczeń i na treningu, ale również poza nimi.

- Dzięki temu między trenującymi tworzy się silna więź, która tłumi egoizm, stwarzając okazje do współpracy. To ona jest właśnie prawdziwą misją dojo - wyjaśnia prezes.

Osoby ćwiczące, które biorą udział w zawodach (start jest zawsze dobrowolny), doskonalą swoją technikę, ale uczą się też zdrowej rywalizacji.

- Zawsze cieszę się, kiedy młode osoby pokonują swoje słabości i stres, wychodzą na matę i walczą - mówi Jakub Kunkel.

sportatextraswiecie [dot] pl