Dom to miejsce relaksu i spotkań, dlatego musi w nim panować miła atmosfera. Stworzenie jej jest możliwe dzięki ciekawym elementom aranżacji wnętrza. Jedno z rozwiązań wartych uwagi to zakup biokominka narożnego. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć.
Czym jest i jak działa biokominek narożny?
Biokominki narożne umieszczane w zabudowie to rozwiązanie, które nie wymaga podłączenia do instalacji kominowej ani wentylacyjnej. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych i umożliwiają oglądanie ognia z różnych perspektyw. Biokominki te są łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska naturalnego. Stosuje się w nich biopaliwo, które wytwarza tylko parę wodną oraz śladowe ilości dwutlenku węgla. Można je więc wstawić i zabudować w każdym pomieszczeniu. Spalanie nietoksycznego paliwa zachodzi we wkładzie do zabudowy, co pozwala na dodatkowe ogrzanie pomieszczenia. Biokominek narożny posiada wiele elementów narażonych na działanie wysokich temperatur, dlatego jest wykonywany z materiałów niepalnych. Może on być obsługiwany na dwa sposoby – ręcznie lub zdalnie, przy użyciu pilota.
Szeroką ofertę biokominków znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Biokominki
Jakie są zalety biokominków narożnych?
Biokominki narożne to czyste rozwiązanie, które nie wymaga częstego mycia i sprzątania. Nie trzeba im poświęcać tyle uwagi, co tradycyjnym kominkom. Nie ma konieczności dokładania drewna i dbania o równomierne palenie się ognia. To także rozwiązanie ekologiczne, bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego. Biokominek narożny umożliwia stworzenie we wnętrzu unikalnej i romantycznej atmosfery.
Czym się kierować przy wyborze biokominka narożnego?
Planując zakup biokominka narożnego do domu lub mieszkania należy uwzględnić cechy miejsca, w którym ma się on znajdować. Moc urządzenia powinna zostać dobrana do powierzchni, którą ma ogrzewać. Ponadto powinno być ono spójne z całością aranżacji. Nie jest to jednak trudne, bowiem biokominki mają dość uniwersalne zastosowanie. Panują m.in. do wnętrz w stylach:
- nowoczesnym,
- klasycznym,
- retro,
- industrialnym.
Jak stworzyć ciekawą aranżację za pomocą biokominka narożnego?
Biokominki narożne z zabudową to idealna opcja dla osób, które chcą obserwować ogień z dwóch stron. Takie urządzenia przykują uwagę gości i domowników, a także nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Można je umieścić nie tylko w konkretnym pomieszczeniu, ale też na styku dwóch. To opcja polecana do wnętrz nowoczesnych, w których dominuje minimalizm. Biokominek narożny w zależności od preferencji może stanowić element łączący lub rozdzielający dwie przestrzenie, np. przedpokój i salon czy kuchnię i pokój dzienny. Urządzenie nadaje się też świetnie do zabudowy we wnęce.
Biokominek narożny sprawdzi się jako elegancki element wystroju salonu. Może zostać też umieszczony w domowym biurze lub gabinecie. Zamontowany w sypialni umożliwi stworzenie w niej gorącego, romantycznego klimatu. To także dobra opcja dla osób prowadzących działalność gastronomiczną. Biokominki są montowane w restauracjach i salach bankietowych. Nie tylko dodają one charakteru, ale też poprawiają wizerunek lokalu w oczach klientów. Urządzenie można obudować na wiele sposobów. Świetnie sprawdzają się w tym celu płyty kamienne, cegły, klinkier, czy płytki ceramiczne. Inny pomysł to wykończenie biokominka farbą.
Polecane biokominiki narożne sprawdzisz: https://www.ceneo.pl/Biokominki/Typ:Narozne.htm
Ile kosztuje biokominek narożny?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o cenę biokominka narożnego, ponieważ wszystko zależy od konkretnego modelu. Najprostsze da się kupić już za około 300 zł. Te bardziej designerskie i przygotowane do montażu we wnęce ściennej mogą kosztować natomiast nawet 5000 zł.
Komentarze (0)