Connect with us

Czego szukasz?

Styl życia

Cieszyli się kolorami i zbierali pieniądze na leczenie walczącego z białaczką Julka [zdjęcia]

Za nami kolejna edycja Holi Festiwal nad jeziorem Deczno. Tegoroczne święto kolorów było o tyle nietypowe, że połączono je z rodzinnym piknikiem charytatywnym podczas, którego zbierano pieniądze na leczenie małego Julka z Gródka.

Udostępnij
Program tegorocznego Holi Festiwal był wyjątkowo bogaty / Fot. Andrzej Bartniak

Mimo kapryśnej pogody, wielu mieszkańców wybrało się w sobotę nad jezioro Deczno na Holi Festiwal.

Holi to hinduistyczne święto radości i wiosny, podczas którego uczestnicy obrzucają się kolorowym proszkiem.

Do Europy kolorowe święto trafiło bez religijnej otoczki, ale obsypywanie się proszkiem spodobało się na tyle, że co roku organizowane są festiwale holi. Jeden z nich od kilku lat odbywa się także na plaży w Decznie.

W tym roku organizatorzy tego wydarzenia zaplanowali wyjątkową liczbę atrakcji, a to z tej racji, że Holi Festiwal połączono z piknikiem charytatywnym dla chorującego na białaczkę Julka z Gródka.

W sobotę od godz. 15.00 czekały na wszystkich dmuchańce, malowanie twarzy i pokazy motocykli. Pojawiły się też wojsko, policja i straż pożarna ze swoim stanowiskami.

Spory ruch panował także przy stoiskach Ragnar Barber ze Świecia, gdzie można było skorzystać z eleganckiego strzyżenia oraz Nadleśnictwa Dąbrowa. Można było również wylicytować przejażdżki motorówką lub rejs  żaglówką klubu Columbus.

Z kolei wolontariusze Fundacji PARO pobierali wymazy od osób, które będą chciały zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS.

Organizatorami byli Stowarzyszenie Razem dla Świecia, fundacje Makowo i PARO oraz spółka Vistula-Park.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama