Connect with us

Czego szukasz?

Styl życia

Columbus zaprasza dzieci na zajęcia pod żaglami w Decznie

Obecnie Yacht Club Morski Columbus prowadzi dwa rodzaje zajęć dla dzieci i młodzieży.

Udostępnij
Fot. YCM Columbus

Właśnie ruszyły bezpłatne zajęcia pod nazwą PolSailing, ukierunkowane na naukę żeglarstwa. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia odbywające się w środy  i czwartki (w godz. 15.00-19.30), oraz w soboty ( 9.30-14.00).

- Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7 - 10 lat i odbywają się raz w tygodniu przez cztery tygodnie z rzędu - wyjaśnia Maciej Koszur, komandor Yacht Clubu Morskiego Columbus.

Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich dzieci na zajęcia, mogą to zrobić na stronie https://www.polsailing.pl. Wymagane jest tam założenie konta w programie PGE PolSailing 2023, a także wybór ośrodka w Decznie.

W trakcie procesu zgłoszenia niezbędne jest założenie konta na platformie sportbm. Należy postępować zgodnie z wytycznymi podanymi podczas rejestracji

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej, organizowany przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki ma na celu wprowadzenie dzieci i rodziców do żeglarskiego świata. Bezpłatne zajęcia są finansowane przez PGE i Ministerstwo Sportu.

Tradycyjnie, jak co roku, Columbus  organizuje również Półkolonie pod żaglami.Zajęcia odbywają się przez 5 dni w tygodniu od 8.00 do 16.00 na lądzie oraz na wodzie.

Mogą wziąć w nich udział dzieci od 7 do 12 lat. W ramach półkonii w głównej mierze zajęcia będą polegały na nauce żeglowania na żaglówkach typu Optimist.

Ponadto uczestnicy będą mieli zorganizowany czas między innymi poprzez zajęcia rekreacyjno - sportowe. W trakcie zajęć przewidziany jest posiłek dla uczestników.

Yacht Club realizuje też półkolonie pod żaglami dla młodzieży od 13 do 18 lat. Zajęcia również odbywają się przez 5 dni w tygodniu w godzinach od 8.30 do 16.30 na lądzie oraz na wodzie na żaglówkach typu Omega. W trakcie zajęć przewidziane posiłki.

- Takie zajęcia mogą być dla dzieci jak i młodzieży początkiem żeglarskiej przygody, która będzie trwała przez całe życie – podkreśla Maciej Koszur.

Nic nie szkodzi, jeśli ktoś wcześniej nie miał do czynienia z tego typu aktywnością.

- Wszystkiego nauczymy, wyjaśnimy, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić na zasadzie: słońce, woda, żagle no i my - zachęca Maciej Koszur.

W opłatę wliczony jest obiad. Zarówno na półkolonie dla dzieci, jak i dla młodzieży można się jeszcze zapisywać na dwa turnusy: 17-21 lipca oraz 24-28 lipca.

Zajęcia są odpłatne i współfinansowane przez Urząd Miejski w Świeciu oraz Ministerstwo Sportu. Zapisy odbywają się na stronie klubu w zakładce "półkolonie żeglarskie".

Dodatkowe informacje można również uzyskać u komandora pod numerem telefonu
 602 633 038, pocztą elektroniczną: biuro@ycm-columbus.pl, a także we wiadomości prywatnej na Facebooku Columbusa.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama