Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Styl życia

Dawid Chmarzyński uczy jak zrzucić kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę

Dawid Chmarzyński od ośmiu lat dba o formę mieszkanek i mieszkańców Świecia i okolic. Zaczynał od treningów grupowych. Z czasem przerodziły się one również w zajęcia dla indywidualnych klientów.

Udostępnij
Dawid Chmarzyński stawia na zajęciach na jakość i dobrą zabawę / Fot. nadesłane

Zapewne sporo osób kojarzy Dawida Chmarzyńskiego z grupy Street Workout, która przed laty zaczęła pokazywać zupełnie nową w Świeciu jakość pracy nad formą, czyli kalistenikę na świeżym powietrzu.

- I to jest bardzo istotna część mojego życia - przyznaje. - W gruncie rzeczy, podejmowane wówczas decyzje pozwoliły mi robić to, co naprawdę lubię i rozwijać się w tym temacie - podkreśla.

Trenująca grupa była nie tylko swojego rodzaju atrakcją na placu zabaw, gdyż to właśnie on pełnił rolę przestrzeni do ćwiczeń.

Reklama
Reklama

- Byliśmy zapraszani na pokazy odbywające się w ośrodku kultury, na Dużym Rynku, w szkołach czy w hali widowiskowo - sportowej. Pojawiły się kolejne grupy treningowe, otwarte eventy organizowane chociażby w Halloween. Kawał fantastycznych wspomnień, do których z przyjemnością wracam - mówi Chmarzyński.

Trener pielęgnuje zasadę, że ruchu w życiu człowieka powinno być jak najwięcej.

- Jesteśmy przecież stworzeni do tego, aby się ruszać - zaznacza. - Jeśli nawet znajdujemy setki wymówek to poświęćmy dwie lub trzy godziny w tygodniu na dodatkową aktywność, bez różnicy czy będzie to rower, bieganie, siłownia czy sporty drużynowe. Mamy tyle możliwości, że na pewno coś sprawi nam frajdę.

Reklama
Reklama

Tutaj dochodzimy do jego "konika", czyli treningów personalnych. Taka forma ćwiczeń z roku na rok znajduje coraz większe rzesze zwolenników.

- Świadomość społeczeństwa na temat treningów i ich złożoności jest coraz większa. Wbrew pozorom, bardzo łatwo można sobie zrobić krzywdę, warto więc skonsultować się z kimś, kto ma odpowiednią wiedzę i praktykę - tłumaczy Dawid Chmarzyński.

Na swoich zajęciach stawia na jakość i dobrą zabawę, jednocześnie zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły i detale wykonywanych ćwiczeń.

Reklama
Reklama

- Każdy ma prawo popełniać błędy, a ja jestem od tego, aby je stopniowo korygować. Dzięki temu w końcu dochodzimy do odpowiedniej jakości w technice. Zresztą sam trening ma być przyjemnością. Ja na sali jestem gadułą, śmiejemy się, rozmawiamy na różne tematy…ale robota musi być zrobiona - podkreśla.

Zdarzają się osoby, które efektów swoich ćwiczeń oczekują już po dwóch lub trzech sesjach.

- A ja jestem specjalistą w zakresie treningu "sześciopak w 30 dni" - śmieje się Chmarzyński. - A tak na poważnie, istnieją dwie, czarodziejskie metody przynoszące efekt. To dyscyplina i konsekwencja. Trzeba być regularnym, zwracać uwagę na posiłki, odpowiednią regenerację. No i cierpliwość, na zmiany trzeba poczekać.

Reklama
Reklama

Oczekiwania uczestników zajęć są w zasadzie podobne: utrata wagi, zwiększenie masy mięśniowej, pozbycie się zbędnego balastu na różnych częściach ciała.

- Ale są też osoby chcące się czegoś nauczyć. Sporo osób nie potrafi na przykład zrobić jednego podciągnięcia, a ja mam przyjemność, gdy widzę radość, kiedy wreszcie uda się dokonać takiej sztuki - uśmiecha się Dawid Chmarzyński.

Sporo osób z różnych przyczyn traktuje trening jako przymus lub nieprzyjemny, cotygodniowy obowiązek. Czy udaje się ich przekonać do zmiany mentalności?

Reklama
Reklama

- Szczerze mówiąc, wychodzę z założenia że jeśli ktoś chce zmienić coś w życiu, zacznie to robić we własnym zakresie lub sam zgłosi się po pomoc. Gdy ludzie się wahają, zawsze przypominam że ruch daje lepsze życie, polepsza zdrowie i samopoczucie, wprowadza zmiany w ciele i cechach motorycznych – wyjaśnia Dawid Chmarzyński

Trenera można spotkać w sali przy ulicy Chmielniki 2B w Świeciu lub… spacerującego z psami.

- Lubię dłuższe wypady - uśmiecha się. - Poza tym, stawiam sobie co roku jakiś cel do zrealizowania. W 2023 r. ukończyłem na przykład maraton.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo