Kto z nas nie chciałby wyglądać młodo przez wiele lat? Niestety, pewnych zmian nie możemy powstrzymać - każdy z nas doświadczy zmarszczek, utraty jędrności skóry czy utraty jej napięcia. Możemy jednak opóźnić te procesy. Dowiedz się, jak skutecznie zadbać o estetyczne odmłodzenie twarzy.
Mezoterapia - intensywne odżywienie
Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym od dawna, zmieniają się jedynie wykorzystywane w nim preparaty. Ogólnym założeniem mezoterapii jest wprowadzenie w głębsze warstwy skóry silnie odżywczych substancji. Ma to zapewnić efekt m.in. wygładzenia, ujędrnienia i poprawy kolorytu – a także wiele innych, zależnie od wybranego preparatu.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający). Zwykle zaleca się powtórzenie go ok. 3-7 razy w odstępach 3-4 tygodni, a następnie powtarzać pojedyncze zabiegi co ok. pół roku. Przeciwwskazania do jej wykonania dotyczą przede wszystkim chorób skóry, alergii oraz problemów z gojeniem się ran (np. cukrzyca), a także nowotworów czy okresu ciąży i karmienia piersią.
Peeling chemiczny - profesjonalne złuszczanie
Peeling chemiczny polega na intensywnym złuszczeniu naskórka w celu odświeżenia wyglądu twarzy. Poza wygładzeniem tkanki, pacjenci mogą również zaobserwować również wyrównanie kolorytu, zredukowanie zmian skórnych (np. krostek) oraz lekką poprawę napięcia. Zabieg można powtarzać co ok. 2-5 tygodni.
Najlepsze rezultaty zwykle przynosi cała seria – rodzaj, liczba oraz częstotliwość zabiegów powinny być ustalone wraz ze specjalistą. Niezwykle ważne jest, aby przez pewien czas po zabiegu nie eksponować skóry na promienie słoneczne, dlatego peeling chemiczny nie jest zalecany w miesiącach letnich. Nie należy wykonywać go również na skórze uszkodzonej czy dotkniętej chorobami dermatologicznymi. Wszelkie inne przeciwwskazania zostaną przekazane podczas konsultacji.
Lifting termiczny - wygładzanie ciepłem
Głównym założeniem tzw. liftingu termicznego jest poprawa napięcia skóry dzięki skróceniu włókien kolagenowych, a także stymulacja fibroblastów do produkcji nowych białek. Zabieg można wykonać z wykorzystaniem różnych technologii, w tym np. ultradźwięków, radiofrekwencji (fal radiowych) czy podczerwieni. Najczęściej procedura nie wymaga naruszenia ciągłości tkanki, zależne jest to jednak wybranej metody.
Tego typu zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna, zwykle zaleca się wykonywać ok. 4-8 razy dla uzyskania optymalnych rezultatów. Odstępy zależne są od różnych czynników, szczególnie indywidualnych uwarunkowań pacjenta, w tym nasilenia problemu.
Masaż próżniowy - naturalne odmładzanie
Masaż twarzy często wspominany jest jako domowa metoda ujędrniania i wygładzania tkanki. W specjalistycznych gabinetach można jednak skorzystać również ze znacznie intensywniejszego masażu próżniowego, nazywanego również endermologią. Wykonywany jest on za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice, które zasysają tkanki, jednocześnie rozmasowując je za pomocą umieszczonych wewnątrz rolek.
Dla niektórych minusem może być większa liczba powtórzeń koniecznych do uzyskania optymalnych efektów, masaż próżniowy twarzy należy bowiem przeprowadzić ok. 10-15 razy w odstępach kilku dni, a następnie, po czasie wskazanym przez specjalistę, wykonywać procedury przypominające. Z drugiej strony zabieg nie wymaga naruszenia ciągłości skóry, co skraca liczbę przeciwwskazań do jego wykonania. Znajdują się na niej przede wszystkim choroby skóry i żył, nowotwory czy niektóre schorzenia przewlekłe.
Osocze bogatopłytkowe - procedura autologiczna
Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zyskała popularność pod tajemniczą nazwą „wampirzy lifting”. Preparat wykorzystywany do jej wykonania pozyskiwany jest bowiem z krwi pacjenta. Pobierana jest ona w dniu zabiegu z żyły odłokciowej, a następnie odwirowywana w profesjonalnym urządzeniu.
W procesie wirowania oddzielane jest osocze wraz z płytkami krwi od pozostałych elementów płynu ustrojowego. Następnie preparat podawany jest bezpośrednio do tkanki metodą ostrzykiwania. Procedura ta wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Optymalne rezultaty można osiągnąć dzięki wykonaniu ok. 3-4 sesji w odstępach 2-4 tygodni.
Komentarze (0)