Wysoka jakość fotela
Fotele biurowe przeznaczone do miejsc o dużej eksploatacji takich mebli muszą być przede wszystkim dobrej jakości. A to oznacza, że powinny się charakteryzować:
- dobrą wytrzymałością materiałową
- odporną tapicerką lub obiciem (skórzany, z eko skóry)
- dopasowanym mechanizmem bujania
- licznymi opcjami regulacyjnymi
- wbudowanymi podłokietnikami i zagłówkiem
W przypadku zamkniętych pomieszczeń, do których klienci nie mają wglądu, nie jest aż tak ważne dbanie o estetykę fotela biurowego. Nie musi być on dopasowany kolorystycznie do designu biura itp. Jednak tam, gdzie goście firmy widzą nie tylko pracownika, ale i jego fotel, warto zadbać o to, aby był on przynajmniej zbliżony wizualnym wyglądem do linii aranżacyjnej całego pomieszczenia.
Rozbudowane funkcje ergonomiczne
W dyżurkach, dyspozytorniach, centrach monitoringu pracownicy spędzają w jednej, siedzącej pozycji nawet do kilkunastu godzin bez żadnej przerwy. Dlatego to fotele przejmują wtedy rolę odpowiedzialności za to, aby nie doszło do przeciążenia organizmu (kręgosłupa) i zdrowotnych kontuzji.
Tym ostatnim zapobiegają głównie ergonomiczne funkcje krzeseł biurowych. To regulacja ustawień siedziska oraz oparcia w zakresie ich wysokości oraz szerokości, kąta nachylenia czy położenia względem siebie. Jeśli fotel posiada – a powinien – zagłówek czy podłokietniki, to one również muszą mieć osobne mechanizmy ustawień.
Dzięki temu znacznie ogranicza się ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych, odciążeniu ulegają mięśnie oraz układ kostny. Wzrasta też wydajność pracownika oraz spada poziom jego zmęczenia w przypadku całodniowych zmian.
Dobór mechanizmu bujania
Oprócz wymienionych wyżej funkcji ergonomicznych, którymi cechuje się każdy z foteli w sklepie ajprodukty.pl, dobry model krzesła biurowego powinien też posiadać zaawansowany mechanizm bujania.
To nic innego jak mechanizm odpowiadający za właściwe ułożenie siedziska oraz oparcia względem pleców (całego ciała) użytkownika w taki sposób, aby wręcz „podążały” za jego ruchami. Chodzi o to, aby oparcie zawsze faktycznie podtrzymywało plecy pracownika i odciążało kręgosłup niezależnie od tego, czy w danej chwili się on nachyla do przodu lub odchyla do tyłu.
Taki mechanizm multisynchroniczny jest wręcz niezbędny w przypadku profesjonalnych foteli biurowych kierowanych właśnie do dyspozytorni, dyżurek, portierni czy każdego innego miejsca, gdzie praca przy biurku zajmuje wiele godzin.
Komentarze (0)