Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Młodzi patrioci na medal

Dominika Zielińska
19 listopada, 19:07
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu i w tym roku nie zawiedli. Z zapałem włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Fot. nadesłane

W „ósemce”, jak w wielu innych świeckich szkołach, celebrowano 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Było wesoło i kolorowo, bo przecież wolność to powód do wielkiej radości. Młodzież po raz kolejny udowodniła że postawa patriotyczna nie jest jej obca.

Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowanie akademii „Pociąg do wolności” – opowieści o drodze, jaką musieliśmy przejść, by nazywać się wolnym narodem.

Dla starszych klas, poloniści przygotowali stacje zadaniowe. Uczniowie podzieleni na grupy, głowili się nad krzyżówką oraz quizem o tematyce patriotycznej. Układali chronologicznie daty oraz wydarzenia, tworząc oś czasu. Nie lada wyzwaniem było też ułożenie historycznych kart memory.

Na holu głównym, dzięki dekoracji, można było przenieść się w klimat minionych czasów. Plakaty przedstawiające ułanów, wydruki z ówczesnych gazet, jesienne liście, w tle znana wszystkim pieśń „My, pierwsza Brygada” – to wszystko sprawiło, że uczniowie przebrani w barwy narodowe czuli wyjątkowość tego dnia. Poza tym, zainteresowaniem cieszyła się wykonana przez uczniów fotobudka - każdy, chociaż przez chwilę, chciał się poczuć, jak postać z XX wieku.

W szkole zorganizowano także konkurs na najlepsze przebranie za wybitną Polkę, wybitnego Polaka. Trzeba przyznać, że Zbigniew Religa, Wanda Rutkiewicz, Fryderyk Chopin, Emilia Plater, Irena Sendlerowa na szkolnym korytarzu to niecodzienny widok. Gratulujemy Sandrze Kuliczkowskiej – jej strój zdobył największe uznanie jury – wcieliła się w wąsatego okularnika w garniturze, wybitnego autora „Chłopów”,  noblisty  Władysława Reymonta.

- Rozpiera mnie duma, gdy widzę, z jakim zapałem grono pedagogiczne oraz uczniowie angażują się w obchody Święta Niepodległości. W tym roku jest inaczej, ponieważ świętujemy w cieniu wojny. Pamiętajmy, że w naszych szkołach jest sporo uczniów z Ukrainy, którzy osobiście doświadczyli tragicznych wydarzeń. Myślę, że młodzi ludzie rozumieją jak nigdy, co znaczy wolność i poszanowanie praw człowieka –podkreślał dyrektor szkoły Sylwester Gmys.

Dominika Zielińska